منوهای اصلی

ما که هستیم!

همین طور دلی نشتیم از تجربه های صفر نوشتیم خیلی ساده بدون ویرایش های متداول تور باتو با نظر های شما خیلی ملس می شود جدی گفتیم
تجربه سفر به دبی

کار هایی که نباید در دبی انجام دهید!

از حمل هرگونه مواد مخدر خودداری کنید:

کار هایی که نباید در دبی انجام دهید , حمل و استعمال هرگونه مواد مخدر در تور دبی کاملا غیر قانونی و جرم است و عواقب بسیار سنگینی را به همراه دارد وحتی مقدار بسیار کم آن باعث زندانی شدن فرد مجرم میشود.استعمال یا حمل مواد مخدر میتواند فرد مجرم را به چهار سال یا بیشتر محکوم به زندانی شدن کند و هرگونه خرید یا فروش مواد مخدر در دبی محکوم شدن به حبس ابد را به دنبال دارد بنابراین قوانین مربوط به مواد مخدر را در دبی کاملا جدی بگیرید.

کار هایی که نباید در دبی انجام دهید

از حمل و استفاده دارو ها و قرص های ممنوعه خودداری کنید:

همراه داشتن برخی از قرص ها و دارو ها در تور دبی ممنوع است و فرد حمل کننده به شدت مجازات میشود مانند انواع دارو های روان گردان  و اگر از دارو های خاصی استفاده میکنید حتما نسخه تجویز داروی مورد نظر توسط پزشک را همراه خود داشته باشید تا در سفر مشکلی برایتان پیش نیاید.

تور لحظه آخری

شرب خمر در مکان های عمومی ممنوع است:

خوردن هر گونه مشروبات الکلی در مکان های عمومی در تور دبی ممنوع است و جرم سنگینی دارد و همچنین شرب خمر برای افراد زیر ۲۱ سال در دوبی ممنوع است و طبعیت نکردن از آن زندانی دارد.

در ماه مبارک رمضان خوردن و آشامیدن در اماکن عمومی ممنوع است:

در طی ماه رمضان در تور دبی خوردن،نوشیدن و سیگار کشیدن تا قبل از افطار در اماکن عمومی ممنوع است و باعث جریمه شدن فرد میشود کسانی که روزه نیستند میتوانند این فعالیت هارا در حریم خانه خود انجام دهند با این وجود در وقت افطار پذیرایی مفصلی از مردم دوبی به عمل می آید.

مراقب لباس پوشیدنتان باشید:

دبی یک شهر مسلمان است لذا زنان باید موهای خودرا بپوشانند و لباس بلند تن کنند. در مکان های عمومی اعم از خیابان ها، مراکز خرید و فروشگاه ها مراجعه کنندگان باید پوشش مناسب داشته باشند و از پوشیدن لباس های کوتاه خودداری کنند دبی این قانون را طی چند سال اخیر وضع کرده کرده است و گردشگران موظف هستند از آن اطاعت کنند.

به هیچ وجه مزاحم خانوم ها نشوید:

در دبی صحبت کردن با یک خانوم غریبه و یا عکس گرفتن از آن جرم سنگینی دارد و همینطور آزار جنسی زنان اشد مجازات را در پی دارد بنابراین از رفتار هایی که باعث اذیت خانوم ها میشود اکیدا خودداری فرمایید.

دست یک دیگر را نگیرید:

بغل کردن یا گرفتن دست همسرتان در ملا عام در دبی ممنوع است و خود شهروندان دبی هم این کار را به هیچ وجه انجام نمیدهند زیرا مردمان عرب این کار را بسیار زشت و ناپسند میدانند اگر کسی در ملاعام این کار را انجام با او برخوردی نمیشود اما در میان مردم فردی بسیار قبیح شناخته میشود.

قسم خوردن ممنوع:

مردم دبی درباره قسم خوردن بسیار حساس هستند و تنها در زمانی که از صحبتشان اطمینان کامل داشته باشند قسم میخورند دیده شده که فردی پشت تلفن قسم نابجا خورده است و به زندان محکوم شده است پس حواستان باشد که قسم الکی نخورید که برایتان گران تمام خواهد شد.

در خیابان نرقصید:

رقصیدن در دبی جرم محسوب نمیشود و در این شهر مراکز رقص و دیسکو های زیادی وجود دارد اما رقصیدن در خیابان ها و در ملا عام جرم سنگینی محسوب میشود و مردمان عرب این کار را نا پسند و تحریک آمیز تلقی میکنند.

کار هایی که نباید در دبی انجام دهید

از قوانین هتل طبعیت کنید:

برای اقامت در هتل های تور دبی باید مدرکی داشته باشید که ثابت کند شما زن و شوهر هستید حتی اقامت یک فرد مجرد در هتل مجرد ممنوع است و فرد مجرد باید از هاستل ها استفاده کند. البته در سال های اخیر این قوانین مقداری کمرنگ شده است اما ماموران در صورت مواجه شدن با این امور ها با فرد مرتکب جرم برخورد خواهند کرد.

چک بی محل نکشید:

کشیدن چک بی محل در دبی جرم سنگینی دارد و شما باید پیش از کشیدن چک از موجودی آن اطمینان کامل داشته باشید . در دبی کشیدن چک بی محل و پرداخت نکردن قبض جرم نابخشودنی است و جریمه سنگینی را به دنبال دارد.

فحش دادن و استفاده از الفاظ رکیک ممنوع است:

در دبی استفلده از الفاظ رکیک ممنوع است و میتواند باعث گرفتاری جدی میشود همچنین استفاده از علائم توهین آمیز موجع به زندانی شدن یا اخراج میشود نوع مجازات نیز بر اساس شدت توهین شما محاسبه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید