بهترین زمان برای سفر به مشهد

0
2073

شهر مشهد میزبان میلیون ها مسافر در سراسر سال از ایران و کشور های دیگر است، بسیاری از افراد میخواهند بدانند چه زمانی بهترین زمان سفر به این شهر است اگر میخواهید در تور مشهد شرکت کنید حتما این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید بهترین زمان برای سفر به مشهد چه موقعی از سال است.

  • بهترین زمان برای سفر به مشهد از نظر شرایط آب و هوایی:

به گفته شمار زیادی از گردشگران بهترین زمان برای سفر به مشهد فصل بهار است زیرا شهر مشهد در این فصل دارای آب و هوای مطلوبی است.

مشهد در فصل تابستان دارای آب و هوای گرم و خشک است ولی در این فصل میزان مسافران بسیار زیاد است، همچنین میزان دمای هوا در این فصل به 33 درجه سانتی گراد میرسد.

زمستان اصلا فصل مناسبی برای سفر به مشهد نیست،زیرا سرمای این شهر در فصل زمستان طاقت فرسا است و دمای هوا گاهی اوقات به منفی 20 درجه سانتی گراد میرسد.

مشهد در فصل پاییز دارای آب و هوای سرد و خشک است،ولی اگر بتوانید در این هوا طاقت بیاورید پاییز فصل خوبی برای سفر به مشهدالرضا است زیرا شهر در این فصل بسیار خلوت است.

بهترین زمان برای سفر به مشهد
 مشهد در زمستان
  • بهترین زمان برای سفر به مشهد از نظر مناسبت های خاص:

سفر در ماه رمضان:

در ماه مبارک رمضان حرم امام رضا (ع) حال و هوایی خاصی دارد،در این ماه جلسات تلاوت قرآن در چندین نوبت بعد از نماز صبح برگزار میگردد، در این ماه میتوانید پای منبر سخنرانی های مذهبی بنشینید و در جلسات تفسیر قرآن بعد از نماز ظهر و عصر در ایوان مسجد گوهرشاد شرکت نمایید همچنین در موقع افطار میتوانید در مراسم افطاری شرکت کنید و پای سفره های افطاری رایگان بنشینید که یکی از بزرگترین مراسم های افطاری جهان اسلام است.

بهترین زمان برای سفر به مشهد
مشهد در ماه مبارک رمضان

سفر در زمان میلاد امام رضا (ع):

روز میلاد امام رضا یکی از بهترین زمان ها برای شرکت در تور مشهد است، در این موقع مسافران زیادی از سراسر ایران و کشور های دیگر به مشهد می آیند تا در مراسم پر شکوه میلاد امام رضا (ع) شرکت کنند. در این موقع حرم اما رضا (ع) را با انبوهی از گل های زیبا تزیین میکنند و خادمان حرم مراسم شعر خوانی و سرود خوانی برگزار میکنند.

سفر در زمان شهادت امام رضا (ع):

روز شهادت امام رضا (ع) میتواند زمان بسیار مناسبی برای سفر به مشهد و شرکت در تور مشهد باشد، در روز شهادت امام رضا مراسم جالبی برگزار میشود که شرکت در آن حال و هوای دیگری دارد، در این روز طبق آیین دیرینه تابوت نمادین امام رضا (ع) توسط عده ای از بانوان با حضور ده ها هزار نفر از عاشقان حضرت در سراسر شهر چرخانده میشود. همچنین مراسم سوگواری عظیم الشان در حرم امام رضا (ع) به مناسبت شهادت حال و هوای دیگری به شهر میبخشد.

بهترین زمان برای سفر به مشهد
مشهد در شهادت امام رضا (ع)

سفر در ماه محرم:

ایام سوگواری ماه محرم بهترین زمان سفر به مشهد برای عاشقان امام حسین (ع) است، در شب عاشورا مراسم خطبه خوانی در صحن حرم امام رضا (ع) برگزار میشود و در این مراسم خادمین امام رضا (ع) در حالی که شمع به دست دارند در اطراف صحن انقلاب اسلامی می چرخند و با خواندن خطبه برای سید و سالار شهیدان عزاداری میکنند.

  • بهرین زمان برای سفر به مشهد جهت استفاده از طبیعت:

سفر به تنگه ارغون مشهد:

تنگه ارغوان مشهد یکی از جاذبه های فوق العاده این شهر است که از اوایل تا اواسط ماه فروردین به اوج زیبایی میرسد. در این زمان گل های بنفش بسیار زیبا در این تنگه رشد میکنند و منظره خارق العاده ای را خلق میکنند.

بهترین زمان برای سفر به مشهد
تنگه ارغوان مشهد

سفر به طرقبه:

طرقبه یکی از جاذبه های تفریحی و همچنین زیارتی شهر مشهد است که در فصل بهار دارای زیبایی ها و حال و هوای خاصی است.

سفر به پارک جنگلی وکیل آباد:

پارک جنگلی وکیل آباد از جاذبه های بسیار معروف شهر مشهد است که در تور لحظه آخری مشهد حتما باید به این پارک سر بزنید، این پارک در فصل بهار به اوج زیبایی خود میرسد و میتوانید از طبیعت آن لذت ببرید.

بخوانید: هزینه سفر به مشهد

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2HaDvlw

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید