بهترین زمان سفر به استانبول

0
1457

شهر استانبول یکی از بهترین شهر ها در کشور ترکیه است که سالانه میلیون ها گردشگر به آنجا سفر میکنند،اگر میخواهید به این شهر زیبا و تاریخی سفر کنید باید بدانید بهترین زمان سفر به استانبول چه ماه هایی است؟ وضعیت آب و هوایی یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده در زمان سفر میباشد. با ما همراه باشید تا این موضوع را باهم بررسی کنیم.

  • بهترین زمان سفر به استانبول از نظر گردشگران:

از نظر گردشگرانی که با تور لحظه آخری استانبول به این شهر سفر کرده اند بهترین زمان های سفر به استانبول ماه های مارس تا می (اسفند تا اردیبهشت) و سپتامبر تا اواخر نوامبر(شهریور تا اوایل آذر) است.در این زمان ها استانبول بسیار خلوت است و شهر با خیل عظیمی از گردشگران رو به رو نمیباشد و قیمت اقامتگاه ها نیز در حد متوسط است و همچنین دمای هوا بسیار مطلوب است و بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد متغیر است.

ماه های دسامبر تا فوریه(آذر تا بهمن)ارزان ترین زمان سفر به استانبول به حساب می آید اما اگر در این فاصله زمانی میخواهید با تور استانبول به این شهر سفر کنید باید شرایط بارانی،برفی و یخبندان استانبول را تحمل کنید.

ماه های اوج سفر به استانبول ژوئن تا اواخر آگوست(خرداد تا مرداد)است،در این زمان دمای هوای استانبول بسیار افزایش میابد و گاهی به 27 درجه سانتی گراد میرسد،لازم به ذکر است که در این ماه ها هزینه اقامت در هتل ها افزایش زیادی پیدا میکند.

بهترین زمان سفر به استانبول
بهترین زمان سفر به استانبول از نظر گردشگران

میزان درجه هوا و بارش طی ماه های مختلف در استانبول:

سپتامبر تا نوامبر(شهریور تا آبان):

در این ماه ها گردشگران استانبول با دمای هوای بسیار مطلوب و دلپذیر رو به رو خواهند بود و همچنین هزینه اقامت در استانبول در این مدت بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

بهترین زمان سفر به استانبول

    زمان های مناسب برای سفر به شهر استانبول:

دسامبر تا فوریه(آذر تا بهمن):

اگر میخواهید در این مدت به استانبول سفر کنید باید انتظار هر نوع پدیده مانند باران،برف و باد های سرد زمستانی را داشته باشید پس حتما باید ملزوماتی همچون چتر و لباس گرم همراه خود داشته باشید،اگر چه در این ماه ها وضعیت آب و هوایی استانبول مساعد نیست ولی قیمت اقامتگاه ها بسیار ارزان است و این موضوع میتواند دلیل خوبی برای سفر به استانبول در طی این ماه ها باشد.

مارس تا می(اسفند تا اردیبهشت):

در طی این ماه ها بارش ها به تدریج کمتر و دمای هوا در استانبول مساعد تر خواهد شد همچنین قیمت اقامتگاه ها و بلیط های شرکت های هواپیمایی در طی این ماه ها ارزان است و بهترین زمان سفر به استانبول میباشد.

ژوئن تا آگوست(خرداد تا مرداد):

درجه حرارت در استانبول در طی این ماه ها به طور میانگین بین 20 تا 27 درجه سانتی گراد است و رطوبت هوا نسبتا بالا میباشد و هوا بسیار گرم و شرجی است،اگر میخواهید در این ماه ها به استانبول سفر کنید باید انتظار قیمت های بالای هتل ها و اقامت گاه ها را داشته باشید.

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2mu8ktL

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید