بهترین غذاهای استانبول

0
675

صبحانه ترکی، دسرهایی مانند باقلوا، کباب‌ها و پیش‌غذاهای خیابانی بخشی از بهترین غذاهای استانبول معروف است. بخشی از سفر گردشگران لذت چشیدن طعم کباب آدانا در رستوران‌های مجلل استانبول و سفارش شیرینی‌های ترکیه‌ای در میان گردش روزانه در شهر است. خرید غذا از گاری‌های ارائه‌دهنده نان و غذاهای محلی نیز به این ضیافت خیابانی رنگ دیگری می‌دهند. در کنار غذا خوردن، می‌توان فرهنگ یک ملت را در این خیابان‌های پر رفت‌وآمد و مملو از توریست دید. این جاذبه گردشگری، یعنی غذا، به‌خصوص برای ما ایرانی‌ها که ذائقه مشترکی با کشور همسایه خود داریم پر طرفدار است. در این متن ترکیبات و محتویات 21 غذا از بهترین غذاهای استانبول را شرح داده‌ایم.

غذاهای معروف استانبول

استانبول شهری است که غذاهای لذیذ زیادی در رستوران های سرو میشود،شما اگر میخواهید به استانبول سفر کنید باید خود را برای میل کردن غذاهای معروف استانبول آماده کنید،این مطلب راهنمای جامعی درباره معروف ترین و بهترین غذاهای استانبول است در ادامه با تورباتو همراه باشید.

 • نان سیمیت ترکیه‌ای

نان سنتی و پرطرفدار ترکیه سیمیت است. این نان برشته و پرکنجد است و عطر آن مانند تمام نان‌های ملیت‌های مختلف مدهوش کننده است. اکثر نانوایی‌های و گاری‌هایی که در تمام نقاط شهر وجود دارند این نان را در کاغذی پیچیده و به شما می‌فروشند. این نان سنتی با بهترین غذاهای استانبول نیز خورده می‌شود.

بهترین غذاهای استانبول
نان سیمیت ترکی
 • صبحانه با بورک

بورک لقمه‌های نان و پنیر و سبزی به شیوه ترکیه‌ای است. در میان چندین لایه نان یوفکا پنیر و سبزیجات محلی قرار داده و آن را حرارت می‌دهند. گاهی گوشت چرخ کرد نیز به این ترکیب اضافه می‌کنند. به‌این‌ترتیب بورک تهیه می‌شود. در میان افراد بومی این غذا معمولاً برای صبحانه خورده می‌شود.

بهترین غذاهای استانبول
نان بورک
 • سوکوک، صبحانه‌ای لذیذ در استانبول

سوسوک مخلوطی ازسوسیس گاو و تخم‌مرغ است با ادویه‌هایی مانند سماق را آن راسرخ‌ کرده و فلفل فراوانی به آن اضافه می‌کنند. این غذا در کنار قهوه، نان سفید، بورک، خیار و گوجه و زیتون سیاه یک صبحانه کامل به حساب می آید.

sokuk-sobhane-tourbato
سوکوک،غذای لذیذ ترکیه ای
 • صبحانه ترکی، املت منمن

منمن همان املت رایج در ایران است ولی به سبک ترکی پخته می‌شود. مواد اولیه آن تخم‌مرغ، گوجه، فلفل، گیاهان معطر و پیاز است. گاهی به این املت سوسیس یا گوشت نیز اضافه می‌شود منمن با طعم سبزیجات معطر و ادویه‌های خاص وعده‌ای لذیذ برای صبحانه است.

بهترین غذاهای استانبول
املت منمن
 •  غذای دریایی بالیک اکمک

در اکثر نقاط ساحلی استانبول غذاهای دریایی نیز در خیابان به فروش می‌رسند. یکی از ویژه‌ترین غذاهای دریایی استانبول بالیک اکمک است، نوعی ساندویچ ماهی سرخ‌شده در کره که در طول سفر با تور استانبول به این شهر و هنگام گردش‌های ساحلی در محله‌های کاراکوی و امین انو این غذا را نیز امتحان کنید.

بهترین غذاهای استانبول
بالیک اکمک
 • پیتزای استانبول، لهمجون

در هر فرهنگی غذایی مشابه پیتزا وجود دارد که برای عاشقان پیتزا مناسب است. اگر به تست کردن غذاهای محلی علاقه دارید و دوستدار پیتزا هستید این غذا را از دست ندهید. لهمجون را همراه با آیران سرو می‌کنند. نان این پیتزای ترکیه‌ای به نازکی نان لواش است و بر روی آن گوشت چرخ‌کرده و پیاز و فلفل قرارگرفته و در تنور پخته‌شده است. آیران نیز دوغ محلی و همراه همیشگی این غذای خوش‌طعم است.

بهترین غذاهای استانبول
پیتزای استانبول،لهمجون
 • لقمه لذیذ دوروم

در خیابان‌های استانبول یک غذای فراگیر و پرطرفدار وجود دارد به نام دوروم. دوروم یک غذای لذیذ و میان وعده هیجان‌انگیز در استانبول است دوروم لقمه‌های سرخ‌شده کوچک با نان نازک و محتویات مختلفی از قبیل مرغ، پنیر، گوشت و سبزیجات است در طول سفر با تور لحظه آخری استانبول حتما این غذا را امتحان کنید.

بهترین غذاهای استانبول
دوروم ترکی
 • تانتونی تند و خوشمزه

غذای لقمه مانند و کوچکی است که در نان نازک قرار می‌گیرد. مواد اصلی این غذای میان وعده‌ای گوجه و گوشت است، تانتونی با فلفل زیاد تهیه می‌شود و بسیار تند است.

بهترین غذاهای استانبول
تانتونی
 • میدیه دولما، میان وعده‌ای در میدان تکسیم

برنج، فلفل و صدف محتویات این غذا را تشکیل می‌دهد. این غذا کم‌ حجم و سبک است و برای مصرف به‌عنوان میان وعده استفاده می‌شود. این غذای لذیذ را با لیمو سرو می‌کنند و آن را در گاری‌های میان شهر یا دکه‌ها و مغازه‌های کوچک خیابان‌های استانبول به فروش میرسانند.

بهترین غذاهای استانبول
میدیه دولما
 • کوکورچ غذای محلی ترکیه

افراد زیادی این غذا را بسیار لذیذ می‌دانند، محتویات این غذا روده گوسفند کبابی، نان محلی به‌ اضافه مقدار زیادی فلفل است. گردشگران بسیاری برای رعایت بهداشت از خوردن آن اجتناب می‌کنند. کوکورچ غذایی محلی و پرطرفدار در میان اهالی ترکیه است که با وجود استفاده از روده گوسفند همچنان یکی از بهترین غذاهای ترکیه است.

بهترین غذاهای استانبول
کوکورچ غذایی محلی
 • کومپیر، طعم آشنا و لذیذ سیب‌زمینی و پنیر

سیب‌زمینی تنوری با هویج، پنیر کاشار، ذرت، مایونز، سوسیس، نخودفرنگی و سالاد محتویات این غذای لذیذ است. کومپیر با همان طعم آشنای سیب‌ زمینی تنوری و پنیر به‌اضافه ترکیبات خاص و سس مایونز یک غذای خوشمزه و جذاب برای روزهای سفر است.

بهترین غذاهای استانبول
کومپیر
 • تاووک پیلاو، به سبک ایرانی‌ها شام بخورید

این غذا مرغ به همراه برنج در پرس‌هایی به‌ اندازه غذای معمول ما در ایران است که این غذا را نیز در سطح شهر به‌ سادگی می‌توانید پیدا کنید. آن را داغ میل کنید و از طعم مرغ‌های طبخ شده در ترکیه خاطره‌ای به‌ یادماندنی ایجاد کنید.

بهترین غذاهای استانبول
تاووک پیلاو
 • طعم خوش پیش‌غذای ترکی، مزه

پیش‌غذای سردی است که اغلب در آن از بادمجان استفاده می‌شود. مجموع پیش‌غذاهایی مانند سالاد بادمجان کبابی، ماست و بادمجان، بادمجان و گوجه و ماست و نعناع را که پیش از سرو غذا بر سر میز گذاشته می‌شود مزه می‌گویند. مزه سینی پر از پیش‌غذاست که در رستوران پیش از سرو بهترین غذاهای استانبول ارائه می‌شود.

بهترین غذاهای استانبول
مزه،پیش غذایی لذیذ
 • باقلوای استانبول را از دست ندهید

شیرینی معروف استانبول که از خمیر ترد و لایه‌لایه، مغز فراوان و شربت غلیظ تهیه می‌شود پرطرفدارترین دسر این شهر در میان اهالی و گردشگران است. این شیرینی پرکالری و فوق‌العاده خوشمزه با شهد چسبناکی که دارد هر گردشگری را وسوسه می‌کند.

بهترین غذاهای استانبول
باقلوای استانبول
 • شیرینی پنیری، کانف

دسر لذیذ دیگری نیز در استانبول وجود دارد که ترکیب جالب و کمتر تجربه‌ شده‌ای دارد. کانف شیرینی پنیری با شهد فراوان و تکه‌های میوه تازه است. این شیرینی کالری و انرژی زیادی دارد و طعم دل‌نشین آن فراموش‌ شدنی نیست.

بهترین غذاهای استانبول
شیرینی کانف
 • کباب تندوری، یک نهار مفصل

کباب لذیذی با پخت ویژه است، در روش طبخ سنتی این غذا بره را به‌ صورت کامل در تنور قرار داده و با آتش ملایم می‌پزند. برای طعم دار کردن این کباب از شاخه کاج استفاده می‌شود که طعم لذیذی به این غذا میبخشد.

بهترین غذاهای استانبول
کباب تندوری
 • اسکندر کباب، غذایی شاهانه

غذایی شبیه آنچه در ایران به نام کباب‌ ترکی شناخته می‌شود، لایه‌هایی از گوشت به همراه سبزی‌هایی برای طعم دار شدن آن، در سرو این غذا ماست نیز قرار دارد، این غذا به خاطر لایه‌های چربی گوشت سنگین و مناسب وعده نهار است. اسکندر کباب همان طور که شهرتش به ایران نیز رسده یکی از بهترین غذاهای استانبول است.

بهترین غذاهای استانبول
اسکندر کباب
 • دنر کباب، کباب معروف ترکی

کبابی که به‌ صورت عمودی پخته‌شده و سپس برش‌هایی از آن در کنار نان پیتا و سس گوجه سرو می‌شود. در ایران این غذای ترکی معروف و محبوب است و با ذائقه ایرانی‌ها همخوانی دارد.

بهترین غذاهای استانبول
دنر کباب
 • بهترین کباب ترکیه، آدانا کباب

آدانا کباب، یک کباب بسیار لذیذ در ترکیه است که رستوران‌های بسیاری در استانبول آن را سرو می‌کنند. این غذا از گوشت بره و چربی این حیوان تشکیل و با گیاهان معطر محلی طعم دار می‌شود. این غذا همراه با نان نازک، فلفل سبز و پیاز کبابی خورده می‌شود.

بهترین غذاهای استانبول
آدانا کباب
 • مانتی، پودینگ ترکی

مانتی خمیری با محتویات گوناگون مانند گوشت بره، سالمون، سبزیجات، اسفناج و مرغ است و بسیار خوشمزه است.

بهترین غذاهای استانبول
مانتی پودینگ ترکی

این غذا مانند پراشکی داغ به همراه ماست سرد سرو می‌شود. در کنار این غذا سیر نیز قرار می‌گیرد، این غذا با ترکیبات سالم و تازه و خوشمزه یکی از بهترین غذاهای استانبول است.

بخوانید: رستوران های ارزان استانبول

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2mC4z5o

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید