تجربه سفر به استانبول در ژانویه

0
2557

آغاز سال نوی ترکیه با سال میلادی است و مردم این کشور در ماه ژانویه سال نو را جشن میگیرند،در این زمان خانواده ها کنار هم جمع میشوند و سال نو میلادی را جشن میگیرند و به یک دیگر هدیه میدهند. در این مطلب قصد داریم توضیحاتی راجع به تجربه سفر به استانبول در ژانویه در اختیار مسافرانی که میخواهند در ژانویه به این شهر سفر کنند بگذاریم پس مارا همراهی کنید.

اکثر مردم ترکیه مسلمان هستند و در بیشتر نقاط آن جشن کریسمس برگزار نمیشود اما در شهر هایی مانند استانبول، آنتالیا و آنکارا اوضاع بسیار متفاوت است.

اگر مسافر استانبول هستید و میخواهید با تور استانبول به این شهر سفر کنید پیشنهاد میکنیم برای دیدن استانبول در جشن سال نو میلادی اصلا دچار تردید نشوید.

سفر به استانبول در ژانویه

ترکیه ای ها در جشن سال نو درخت های کریسمس را آراسته میکنند و به عزیزان خود هدیه میدهند، دکوراسیون خیابان ها و مراکز خرید استانبول به دلیل جشن سال نو تغییر میکند.

در سطح شهر بابانوئل ها با رویی باز میان مردم به شادی میپردازند و به کودکان هدیه میدهند. اگر در ژانویه با تور لحظه آخری استانبول به این شهر سفر میکنید پیشنهاد میکنیم برای جشن سال نو به کلیسا های استانبول مراجعه کنید، در شب سال نو مردم در کلیسا ها جمع میشوند و آغاز سال نو را جشن میگیرند که یک جشن به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تجربه سفر به استانبول در ژانویه
کلیسا های استانبول در شب آغاز سال نو

بزرگترین کلیسا های استانبول سنت پادوای آنتونی و سانتا ماریا هستند که به ترتیب در سال های 1725 و 1769 ساخته شده اند که میتوان آن ها را قدیمی ترین بخش کاتولیک رومی در استانبول نامید،مراسم عشای ربانی شب کریسمس در ساعت 8 شب در این کلیسا ها برگزار میگردد.

اگر در شب کریسمس به محله کادی کوی استانبول بروید با شمار زیادی از مردم که در حال جشن گرفتن کریسمس هستند روبرو خواهید شد.

در کنار مسجد سلطان احمد استانبول مراسم آتش بازی برگزار میشود که حضور در مراسم بسیار لذت خواهد بود.

اگر در شب کریسمس دوست دارید همراه خانواده به رستوران بروید و کریسمس را در آن جا جشن بگیرید و همچنین اگر میخواهید در شب کریسمس شام لذیذ ترکی میل کنید بهترین جا رستوران های محله جهانگیر استانبول است.

رستوران پاپ آپ در محله جهانگیر یکی از اماکنی است که محدود ترین فضا و بالاترین تقاضا را از طرف مسافران دارد، در این رستوران نمایشی از لذیذ ترین غذاهای ترکیه با خلاقانه ترین روش برای میهمانان برگزار میگردد.

از جالب ترین قسمت های تجربه سفر به استانبول در ژانویه شرکت در قرعه کشی شب کریسمس است،در این شب یک قرعه کشی بزرگ در سراسر ترکیه در یکی از شبکه های تلویزیونی ترکیه برگزار میشود و خرید بلیط آن میتواند هدیه مناسبی برای جشن سال نو باشد،جایزه این قرعه کشی برابر با 55 میلیون لیر است.بلیط این قرعه کشی را میتوانید از خیابان استقلال استانبول تهیه نمایید.

تجربه سفر به استانبول در ژانویه
خیابان استقلال استانبول در شب آغاز سال نو

در شب کریسمس در سراسر کشور ترکیه شب سال نو با یک شام خانوادگی آغاز میشود، در این شب مردم ترکیه بوقلمون بریان شده با استفاده از برنج و دانه کاج سرو میکنند و میل میکنند.

از بهترین قسمت های تجربه سفر به استانبول در ژانویه این است که باید نصف شب ها به خیابان استقلال و میدان تقسیم بروید که در این شب ها مردم استانبول در این دو مکان به جشن و شادی میپردازند و میهمانی های خیابانی برگزار میکنند.

همچنین هتل های این شهر در شب کریسمس ویژه برنامه دارند و غذاهای مخصوص شب کریسمس را برای مسافرانشان سرو میکنند.

از سنت های جالبی که در این شب وجود دارد،پرت کردن انار جلوی ورودی خانه ها است، مردم استانبول در این شب به ورودی خانه ها انار پرت میکنند آنها معتقدند که این کار خوش شانسی می آورد.

باز کزدن شیر آب و جاری نمودن آب هم از دیگر سنت های مردم ترکیه در کریسمس است که آنها معتقدند این کار باعث میشود در سال جدید بیشتر به مسافرت بروید.

سخن آخر: تجربه سفر به استانبول در ژانویه میتوانید یکی از رویایی ترین تجارب هر توریست باشد.

همچنین بخوانید: تجربه سفر به استانبول با اتوبوس

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2GWIMwZ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید