تجربه سفر به بلگراد

0
1753

تجربه سفر به بلگراد برای گردشگران تجربه‌ای دل‌نشین و خاطره‌انگیز است. بلگراد، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جنوب شرق اروپا و بزرگ‌ترین و زیباترین شهر صربستان و پایتخت این کشور است. معنای بلگراد شهر سفید است که ممکن است به کوه‌های پوشیده از برف اشاره داشته باشد، شهر بلگراد بر روی جلگه قرارگرفته است و هوایی متعادل دارد ولی در روستاهای اطراف آن‌که طبیعت زیبایشان بسیار شهرت دارد ارتفاعات و کوه‌ها دیده می‌شود. شب‌های بلگراد معروف است و برای همین شب‌نشینی‌ها مورد استقبال گردشگران قرارگرفته است. اگر قصد سفر به صربستان را دارید در میان تور صربستان آژانس‌های مسافرتی و تجربه‌های سفر گردشگران قبلی و اطلاعاتی که در همین مقاله ارائه شده است استفاده کنید و سفری شیرین را در کارنامه خود ثبت کنید.

تجربه سفر به بلگراد

بلگراد شهر زیبای اروپا

قبل از سفر به بلگراد با اطلاع از جغرافیا، تاریخ و فرهنگ این کشور سفری خوب را در پیش بگیرید، با آشنایی از تجربه سفر به بلگراد می‌توانید سفری خوب را آغاز کنید. تاریخ بلگراد را با هم مرور می‌کنیم، اکثر مردمی که ساکن شهر بلگراد هستند در سال‌های آغازین قرن ششم میلادی در این شهر ساکن شده‌اند و متعلق به قوم مجار هستند.

شهر بلگراد در سال 1521 توسط عثمانی تصرف می‌شود، بعد از آن از 1821 میلادی قسمتی از امپراتوری اتریش – مجارستان بوده است. سال 1918 این شهر پایتخت یوگسلاوی می‌شود و پس از تقسیمات جدید این کشور در سال 2003 پایتخت کشور صربستان قرار می‌گیرد. بلگراد بین دو رود دانوب و ساوا از پرآب‌ترین رودهای صربستان واقع شده است و بیش از یک‌میلیون ساکن دارد در اطراف این شهر و حومه‌های آن روستاها و مناطق مسکونی بسیاری قرار دارد و با احتساب این بخش جمعیت بلگراد به دو میلیون می‌رسد؛ که 15 درصد از کل جمعیت صربستان را تشکیل می‌دهد.

تجربه سفر به بلگراد
بلگراد شهری اروپایی

بلگراد شهر شب‌نشینی‌ها

در شهر بلگراد مکان‌های مذهبی زیادی وجود دارد. تنها مسجدی که در این شهر واقع‌شده است مسجد بایراکلی است. اختلافات مذهبی زیادی بین میان مردم صربستان وجود دارد و به این علت مسلمانان صربستان در استان کوزوو که به تازگی اعلام خودمختاری کرده است زندگی می‌کنند و اکثریت جمعیت صربستان به غیر از مردم کوزوو مسیحی ارتدکس هستند. کلیسای سنت ساوا که معماری زیبا و معروفی دارد نیز در شهر بلگراد قرار گرفته است. این کلیسا یکی از زیباترین بناهای تاریخی شهر بلگراد و بازدید از آن برای گردشگران جذاب است.

یکی از نقاشان مشهور صربستان درباره شهر بلگراد این جمله را گفته است: «بلگراد یک شهر نیست، بلکه یک استعاره، یک شیوه‌ی زندگی و یک حس خاص از همه چیز است.» شهر زیبای بلگراد که یکی از بزرگ‌ترین شهرهای این قسمت اروپا است با شهرهای دیگری چون شهر کورفو از یونان و شهر کاونتری از انگلستان خواهرخوانده است.

شهر لیوبلیانا از کشور اسلوونی، شهر وین اتریش، شیکاگو در ایالات متحده آمریکا و لاهور پاکستان نیز از شهرهای دیگری است که با این شهر زیبا خواهرخوانده شده‌اند. برای سفر به صربستان چه به صورت منفرد برنامه‌ریزی کنید و چه از تورهای آژانس‌ها و تور لحظه آخری صربستان استفاده کنید نیاز به اطلاع از جاذبه‌های گردشگری این سرزمین دارید. در اینجا به جاذبه‌های شهر بلگراد اشاره می‌کنیم.

تجربه سفر به بلگراد
شب های بلگراد

بلگراد و مکان‌های دیدنی

اگر به صربستان سفر می‌کنید در آغاز سفر به پایتخت این کشور که فرودگاه‌های اصلی در آن قرارگرفته است وارد می‌شوید. تجربه سفر به بلگراد که ما چکیده‌ای نکات مهم آن را در اختیار شما قرار می‌دهیدم نشان داده است که بازدید برخی از مکان‌های فوق‌العاده طبیعی و تاریخی این شهر را نباید از دست داد؛ بنابراین در اینجا به معرفی جاذبه‌های گردشگری که بهترین مکان‌ها برای گذران زمان در شهر بلگراد هستند در کنار شما هستیم.

 

خانه گل، آرامگاه تیتو

یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری که در شهر بلگراد قرارگرفته است آرامگاه تیتو است. تیتو سال‌ها رئیس‌جمهور کشور صربستان بوده است. مزار او با نام خانه گل در بلگراد قرار دارد و عطر گل‌های فراوان آن فضای دل‌پذیری برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است. تیتو رئیس‌جمهور یوگسلاوی بود او سال‌های آخر حکومتش روش خود را تغییر داد و با حکومت شوروی فاصله ایجاد کرد. دولتی که او ایجاد کرده بود کمونیست بود ولی از ایده‌ها و اندیشه‌های شوروی نیز پیروی نمی‌کرد. تیتو رهبر جنبش غیرمتعهدها بود که از بلوک شرق و غرب فاصله گرفته و قطب جدیدی را در جهان ایجاد کردند. بعد از مرگ تیتو بود که یوگسلاوی دچار مشکلات و تغییرات اساسی سیاسی شد، تیتو یک کروات بود و در جنگ جهانی دوم با شیوه نبرد پارتیزانی به جنگ با آلمانی‌ها پرداخت. آرامگاه او بنایی چشم‌نواز است و دیدن آن به افرادی که بلگراد را برای سفر خود انتخاب می‌کنند پیشنهاد می‌شود.

تجربه سفر به بلگراد
آرامگاه تیتو در بلگراد

شماره‌های اضطراری در سفر به صربستان

اگر قصد سفر به بلگراد را دارید این چند شماره را جایی یادداشت کنید، اطلاعات از این دست می‌توان در مواقعی به کمک شما بیاید، شماره پلیس ۹۲، شماره آتش‌نشانی ۹۳، شماره آمبولانس ۹۴، ساعت گویا ۹۵. برخی مواقع داشتن شماره‌های اضطراری در کشور غریبه کمک بزرگی به شما می‌کند.

 

بهترین زمان سفر به بلگراد

در تجربه سفر به بلگراد توصیه شده است در ماه‌های تابستان به این شهر سفر کنید. صربستان کشوری چهارفصل به شمار می‌رود و بلگراد پایتخت آن بر روی جلگه‌ای میان دو رود بنا شده است. فصل بهار و تابستان بهترین فصل برای سفر به این کشور است ولی در هر چهار فصل سال گردشگران بسیاری برای دیدن طبیعت و جاذبه‌های زیبای بلگراد به کشور صربستان سفر می‌کنند. هوای معتدل، طبیعت زیبا، جنگل‌ها، کوه‌های زیبا، دشت‌های سرسبز و روستاهای دیدنی اطراف بلگراد سفر شما به این شهر را خاطره‌انگیز می‌کند.

 

فستیوال‌های هنر بلگراد

یکی از جاذبه های گردشگری شهر بلگراد فستیوال‌های فرهنگی و هنری این شهر است که اغلب در فصل بهار برگزار می‌شود. ماه می فستیوال‌های هنری زیادی در این شهر برگزار می‌شود و ماه بازدید از موزه‌های شهر است. رویداد فرهنگی شب موزه‌ها‌ یکی از مشهورترین مراسم هنری صربستان است. ماه آگوست نیز فستیوال‌های گوناگون هنری در این شهر برگزار می‌شود. در ماه‌های اکتبر و نوامبر هم فستیوال‌های هنر و موسیقی در بلگراد برپا می‌شود.

تجربه سفر به بلگراد
فستیوال هنر بلگراد

موزه‌ نیکولا تسلا

موزه تسلا که یکی از بزرگ‌ترین مشاهیر صربستان است بنای مسکونی است که در سال 1929 احداث شده است. اموال شخصی تسلا و دست‌نوشته‌ها و طرح‌های وی از اختراعاتش در این موزه نگهداری می‌شود. ۱۶۰ هزار سند اصل، ۲۰۰ کتاب و ژورنال، ۱۵۰۰ عکس و اشیا فنی از جمله مواردی است که در این موزه می‌توانید مشاهده کنید.

موزه نیکلا تسلا

قایق‌سواری در دانوب

رودهایی که بلگراد در بین آن‌ها قرارگرفته است دو رود پر آب به نام دانوب و ساوا هستند. هر دو رود بزرگ‌اند و می‌توان در آن‌ها قایق‌سواری کرد. شهر بلگراد بر روی جلگه واقع‌شده است و حاصلخیزی آن از حضور دو رود ساوا و دانوب است. دانوب در بیش از یک‌سوم صربستان جریان دارد و بخشی از مرزهای این کشور با همسایگانش را مشخص کرده است. این دو رود فضای زیبایی دارند و قایق‌سواری بر روی آن‌ها برای همه گردشگران جذاب است. طبیعت زیبا و جذابیت رود دانوب و قایق‌سواری بر روی آن روز خاطره‌انگیزی از سفر شما عزیزان خواهد ساخت.

همچنین بخوانید: راهنمای سفر به صربستان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید