جاذبه های گردشگری برلین

0
1977

شهر برلین پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور آلمان است که مرکز سیاست و فرهنگ این کشور نیز به حساب می آید،شهر برلین ترکیبی از معماری جدید و کلاسیک قدیمی است که همین موضوع برلین به یکی از زیبا ترین شهر های دنیا تبدیل نموده است در این مطلب قصد داریم بهترین جاذبه های گردشگری برلین را معرفی کنیم پس با تورباتو همراه باشید.

جاذبه های توریستی شهر برلین

شهر برلین آلمان مملو از جاذبه های بسیار زیبای توریستی است که همین موضوع باعث شده این شهر به یکی از توریستی ترین شهر های دنیا تبدیل شود در ادامه جاذبه های توریستی شهر برلین را معرفی خواهیم کرد:

دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ تعیین کننده ترین اثر تاریخی شهر برلین و پاسخ این شهر به طاق پیروزی در پاریس است،همچنین این دروازه باعث شده که شوروی،قسمت شرق و غرب برلین را از بقیه دنیا جدا کند،این بنای تاریخی با استفاده از ماسه و سنگ ساخته شده است و نمونه این بنا در آکروپلیس آتن ساخته شده است و این دروازه اولین سازه نئوکلاسیک در شهر برلین است.

جاذبه های گردشگری برلین
دروازه براندنبورگ برلین

خیابان اونتر دن لیندن

خیابان اونتر دن لیندن معروف ترین جاذبه های گردشگری برلین است که در زبان آلمانی به معنای خیابان درختان لیمو است،این خیابان از چند دهه پیش جاذبه ای بسیار زیبا برای توریست ها بوده است.خیابان اونتر دن لیندن 1400 متر طول دارد که دروازه براندبورگ را به باغ خوشگذرانی متصل میکند. مکان های دیدنی این خیابان عبارتند از: آرسنال،گندارمنمارکت،خانه اپرا و کلیسای جامع سنت هدویگ.

جاذبه های گردشگری برلین
خیابان اونتر دن لیندن برلین

کلیسای جامع برلین

این کلیسا بزرگ ترین کلیسای شهر برلین به شمار میرود که به سبک باروک نوین ساخته شده است و به سه بخش اصلی: کلیسای یادبود،کلیسای غسل تعمید و کلیسای محلی تقسیم میشود، این کلیسا دارای زیبایی های بسیار خاص از جمله: پله های شاهنشاهی،13 نقاشی تمپرا بازمانده از سال 1905 و گالری شاهنشاهی است که باعث شده سالانه میلیون ها توریست از این کلیسا بازدید کنند.

جاذبه های گردشگری برلین
کلیسای جامع برلین

باغ جانور شناسی برلین

باغ زولوگیشر برلین یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری برلین است که هر ساله بیش سه میلیون از گردشگرانی که با تور لحظه آخری آلمان به این شهر سفر کرده اند از این باغ بازدید میکنند،این باغ در سال 1844 تاسیس شد و پس از جنگ جهانی دوم به طور کامل بازسازی شد،این باغ بسیار مدرن است و در آن میتوانید بیش 1600 گونه از حیوانات و ماهی ها را مشاهده کنید.

جاذبه های گردشگری برلین
باغ جانور شناسی برلین

محله نیکلای

محله نیکلای برلین از محبوب ترین جاذبه های گردشگری برلین است که کلیسای سنت نیکلای و تعدادی موزه بیسار زیبا را در خود جای داده است،این محله امروزه منزلگاه بسیاری از رستوران ها،کافه ها و مغازه های مشهور شهر برلین شده است و این امر باعث شده سالانه میلیون ها گردشگر تور آلمان از این خیابان بازدید کنند.

جاذبه های گردشگری برلین
محله نیکلای برلین

جنگل گرونو والد،طبیعتی بسیار زیبا در برلین

جنگل گرونو والد با مساحتی 32 کیلومتر مربع است که بیشتر اهالی شهر برلین آخر هفته های خود را در این جنگل میگذرانند،این جنگل در سال 1542 توسط شاهزاده یواخیم دوم ساخته و نامگذاری شده است،امروزه این جنگل تبدیل به طبیعتی بکر و دوست داشتنی از مخلوط درختان بلوط،راش و اقاقیا شده است که جاذبه ای بسیار زیبا را در شهر برلین به وجود آورده است.

جاذبه های گردشگری برلین
جنگل گرونو والد برلین

کلیسای پرنس ویلهام

کلیسای پرنس ویلهام که به عنوان یاد بود ساخته شده است،امروزه یکی از جالب ترین مکان های شهر برلین به حساب می آید.

جاذبه های گردشگری برلین
کلیسای یادبود پرنس ویلهام

این کلیسا شامل دو کلیسای:مدرن و قدیمی است که در کنار یکدیگر شاهکار هنری بسیار زیبایی را به وجود آورده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید