خطرات سفر به استانبول

0
1454

استانبول یک شهر توریستی در کشور ترکیه است که سالانه میلیون ها ایرانی به این شهر سفر میکنند،خطرات سفر به استانبول آنقدری است که باعث میشود گاهی اوقات توریست ها در سفر به این شهر به دردسر های بزرگی می افتند و خطرات بسیاری آن ها را تهدید کنند،در این نوشته قصد داریم چند مورد از خطرات سفر به استانبول را ذکر کنیم تا تمامی توریست ها آگاه شوند و مرتکب برخی اشتباهات دردسر ساز نشوند.

  • در طول سفر حواستان به مدارک مهم و پاسپورت خود باشد:

در طول سفر به شهر استانبول مدارک مهم خود مانند کارت اعتباری،پاسپورت و پول نقد خود را در یک جای معین نگه داری کنید،هنگام گردش در خیابان های استانبول پول نقد زیاد در جیب های خود نگذارید و به هیچ عنوان پاسپورت خود را با خودتان حمل نکنید و آن را در گاو صندوق هتل قرار دهید و یا به مسئولین هتل تحویل دهید،لازم به ذکر است که پاسپورت در استانبول ارزش زیادی دارد و پاسپورت سرقت شده به قیمت 15 میلیون تومان بین قاچاقچی های استانبول معامله میشود.

حواستان به مدارک مهم باشد

از دعوا و جر و بحث به شدت خودداری کنید:

اگر میخواهید با تور لحظه آخری استانبول به این شهر سفر کنید سعی کنید از دعوا کردن و جر و بحث لفظی به شدت خودداری کنید،استانبولی ها مردمانی خونگرم هستند اما اگر بخواهید با آن ها دعوا کنید جور دیگری با شما برخورد خواهند کرد پس سعی کنید در استانبول با کسی به تندی صحبت نکنید و از دعوا و جر و بحث دوری کنید.

هرگز سوار تاکسی های بدون لوگو نشوید:

در استانبول هنگام سوار شدن به تاکسی حتما به لوگوی تاکسی توجه کنید،بار ها برای گردشگران  اتفاق افتاده که در کنار خیابان ایستاده اند و منتظر تاکسی بوده اند تا خود را به مکان مورد نظرشان برسانند اما به دلیل بی توجهی و سوار شدن به ماشین هایی تاکسی نبوده اند اموال و مدارک آن ها به سرقت رفته است.

مراقب جیب بر ها باشید:

یکی از خطرات سفر به استانبول این است که عده ای جیب بر در مراکز خرید و مکان های شلوغ استانبول وجود دارند که کارشان سرقت کردن از جیب توریست ها میباشد،پس وقتی به مکان های شلوغ استانبول مراجعه میکنید حواستان به جیب هایتان باشد.

در استانبول مراقب جیب بر ها باشید

به کسی خیره نگاه نکنید:

یکی از خطرات سفر به استانبول ممکن است برایتان دردسر ساز شود خیره نگاه کردن به افراد است،پس وقتی در خیابان های استانبول قدم میزنید به کسی خیره نگاه نکنید که این کار منجر به دعوا میشود و برایتان دردسر به وجود خواهد آورد.

در ساعات نیمه شب به هیچ وجه از خیابان های خلوت عبور نکنید:

در ساعات نیمه شب برخی از خیابان ها و محله های استانبول مانند خیابان سلطان احمد و محله آکسارای به شدت نا امن میشود و در این ساعات تبدیل به پاتوق دزد ها و جیب بر ها میشود،در ساعات نیمه شب خصوصا وقتی تنها هستید به این مکان ها مراجعه نکنید زیرا در بسیاری از موارد اتفاقاتی همچون خفت گیری،دزدی از توریست ها و کتک زدن آن ها رخ داده است.

هرگز به غریبه ها اعتماد نکنید:

در میدان تکسیم و خیابان استقلال استانبول افرادی وجود دارند که به سمت شما می آیند و از شما دعوت میکنند تا به مکان تفریحی که آن ها به شما پیشنهاد میدهند بروید به هیچ وجه پیشنهاد آن هارا قبول نکنید.

اهانت به آتاتورک شما را به پنج سال زندان محکوم خواهد کرد:

یکی دیگر از خطرات سفر به استانبول که میتواند شما را پنج سال زندان محکوم کند اهانت به آتاتورک است،مردم و دولت ترکیه به شدت روی آتاتورک تعصب دارند و با کسی که به آتاتورک اهانت کند به شدت برخورد میکنند.

مراقب کیف قاپ ها باشید:

به گفته برخی از مسافران عزیزی که با تور استانبول به این شهر سفر کرده اند،در برخی از محله های استانبول کیف قاپ هایی وجود دارند که کارشان سرقت کردن کیف توریست ها است پس هنگامی که کیف یا ساک به همراه دارید حواستان به این کیف قاپ ها باشد.

همچنین بخوانید: راهنمای سفر به استانبول

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2m7KUde

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید