خطرات سفر به تایلند

0
2145

خطرات سفر به تایلند آنقدری زیاد است که بتواند هر توریستی را تهدید کند پس بهتر است پیش از سفر به کشور زیبای تایلند نکاتی را بدانید تا سفری به یاد ماندنی به این کشور داشته باشید و با مشکل مواجه نشوید، تایلند کشوری است که مردمانش بسیار خوش رو هستند اما در سفر به تایلند خطراتی شمارا تهدید میکند که در این مطلب خطرات سفر به تایلند برای مسافرینی که میخواهند به این کشور سفر کنند را گرد آورده ایم پس با ما همراه باشید.

 • حواستان به مدارک و پاسپورت خود باشد:

مدارک خود مانند کارت اعتباری، پول نقد و کارت شناسایی را در یک جای معین نگه داری کنید، سعی کنید پول نقد زیاد در جیب های خود نگذارید در کشور تایلند جیب بر های فراوانی وجود دارد که در یک چشم به هم زدن جیب شما را خالی میکنند و شما اصلا متوجه نخواهید شد و اگر کیف پول دارید به جای جیب پشت در جیب جلوی خود قرار دهید، به هیچ وجه پاسپورت خود را با خودتان حمل نکنید و آن را گاو صندوق هتل بگذارید و یا به مسئولین هتل تحویل دهید.

 • از دعوا و جر و بحث لفظی به شدت خود داری کنید:

در سفر با تور تایلند به این کشور سعی کنید از دعوا و جر و بحث لفظی خودداری کنید که برایتان گران تمام خواهد شد،تایلندی ها مردمان خونگرمی هستند اما اگر بخواهید با آن ها دعوا کنید و یا به تندی صحبت کنید آنها هم عین خودتان با شما برخورد میکنند پس سعی کنید از دعوا و بحث های لفظی به شدت خودداری کنید.

 • در هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هوشیار باشید:

حواستان باشد وقتی میخواهید از تاکسی استفاده کنید به هیچ وجه سوار ماشین هایی که مجوز تاکسی ندارند نشوید و یا بهتر است از قطار و اتوبوس استفاده کنید، در هنگام شب به طبقه ی  دوم اتوبوس نروید و همیشه نزدیک به راننده بنشینید و نیز اگر سوار مترو میشوید در واگنی که شلوغ است بنشینید.

 • هرگز سوار ماشین غریبه ها نشوید:

در سفر با تور تایلند به این کشور حواستان باشد مواقعی که در کنار خیابان ایستاده اید و منتظر تاکسی هستید ممکن است ماشین هایی در کنار شما بایستند و خود را جای تاکسی جا بزنند، این ماشین ها دزد هستند به آن ها توجهی نکنید و سریعا از کنار آن ها دور شوید.

 • خانوم ها به تنهایی سوار تاکسی نشوند:

تایلند یک کشور امن برای زنانی است که به تنهایی سفر میکنند اما در مواردی تجاوز رانندگان تاکسی به خانوم های توریست و اغوا شدن خانوم ها توسط مردان محلی و یا حتی به قتل رساندن خانوم های توریست رخ داده است پس خانوم های سعی کنید به تنهایی و مخصوصا در نیمه های شب سوار تاکسی نشوید و از اتوبوس یا مترو استفاده کنید.

 • به هیچ عنوان با کسی دوست نشوید:

سعی کنید به هیچ عنوان با غریبه ها دوست نشوید افرادی در تایلند وجود دارند که به سمت شما می آیند و از شما دعوت میکنند به مکان تفریحی که آن ها به شما پیشنهاد میدهند بروید هرگز پیشنهاد آن هارا قبول نکنید.

 • مراقب شیادان باشید:

در کشور تایلند افراد شیاد و کسانی که مشتری جلب میکنند بسیار زیاد هستند، بیشتر این افراد در فرودگاه های تایلند مستقر هستند و به زور میخواهند مشتری جلب کنند مثلا آنها میخواهند شمارا به هتلتان برساند و به دلیل این که میدانند شما با شهر آشنایی ندارید شما را در شهر میچرخانند تا پول بیشتری از شما بگیرند.

 • در ساعات نیمه شب از خیابان های خلوت عبور نکنید:

در ساعات نیمه شب مخصوصا وقتی تنها هستید از خیابان های خلوت عبور نکنید، در بسیاری از موارد اتفاقاتی همچون خفت گیری توریست ها و یا حتی ربوده شدن توریست ها در ساعات نیمه شب رخ داده است پس به هیچ عنوان در ساعات نیمه شب از خیابان های خلوت تردد نکنید.

 • مراقب کیف قاپ ها باشید:

به گفته ی برحی از مسافران در تور تایلند موتور سوار هایی وجود دارند که کارشان دزدیدن کیف توریست ها است پس هنگامی که کیف یا ساک با خود حمل میکنید حواستان به اطرافشان باشد.

 • برخی از رانندگان توک توک کلاهبردار هستند مراقب آن ها باشید:

رانندگان توک توک که در مکان های توریستی اقامت میکنند و به پیشنهاد کردن تور گردشی معروف هستند آن ها شمارا به یک تور گردشی میکنند و دو برابر مبلغ اصلی آن تور را از شما دریافت میکنند.

 • با انگشت دست اشاره نکنید:

در هنگام تاکسی گرفتن و یا صدا کردن گارسون ها در رستوران ها به هیچ عنوان از انگشت دست برای اشاره کردن استفاده نکنید که این یک نوع بی احترامی است.

سخن آخر: برای کسب اطلاعات بیشتر از سفر به کشور تایلند،به شما پیشنهاد میشود مطلب دانستنی های سفر به تایلند را بخوانید.

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2k6zk0U

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید