ده نکته درباره راز های تاریخ یونان که قبل از سفر به یونان باید بدانید

0
2041

معرفی ده نکته درباره راز های تاریخ یونان که قبل از سفر به یونان باید بدانید:

وقتی میخواهید برای سفر به اروپا تور سفر به یونان رانتخاب کنید بهتر است درباره حقایق یونان و راز های تاریخ یونان و همینطور تمدن یونان باستان بیشتر بدانید، ما در این به مطلب به شما کمک میکنیم تا در تور سفر به یونان درباره حقایق یونان و راز های تاریخ یونان اطلاعات بیشتری را کسب کنید پس با ما همراه باشید.

راز عبادتگاه های یونان:

در سفر با تور یونان به کشور تاریخی یونان بهتر است بدانید که چرا مکان های مذهبی یونان بر طبق علم نجوم جهت گیری شده اند؟ در دهه 1960 یک استاد ادبیات فرانسه به نام جین ریچر که علاقه زیادی به نمادین سازی افسانه های یونانی داشت در دانشگاهی در فرانسه نظریه ای در مورد نظریه مرتبط بودن اماکن مذهبی به یکدیگر و همینطور مرتبط بودن اماکن مذهبی به علم نجوم را مطرح کرد او مطرح کرد که کشور یونان دوازده قسمت است که هرکدام از قسمت ها نشانه ای از دوازده برج فلکی هستند و عبادتگاه دلفی در وسط آن واقع شده است اما هیچکس به این نظریه توجه نکرد زیرا ریچر نتوانست آن نظریه را ثابت کند.

عبادتگاه های یونان

یکی از کسانی که با این نظریه کاملا مخالف بود گفت که این عبادتگاه ها شکلی مثلث دارند اما این به معنی نیست که اشکال هندسی برای یونانیان باستان اهمیت داشته است، اخیرا از تکنولوژی ژئودزی برای جهت گیری عبادتگاه ها  استفاده شده است به طوری این دستگاه بر روی دو تا از عبادتگاه های یونان روی درجه صفر تنظیم شده و ثابت نموده که خورشید دقیقا در وسط عبادتگاه ها طلوع میکند و این موضوع به این معنی است که در ساخت عبادتگاه های یونان از علم نجوم الهام گرفته شده است.

راز گنجینه طلای موکنا یونان:

در سفر با تور یونان به کشور باستانی یونان حتما در باره گنجینه طلای موکنا اطلاعاتی به دست آورید، جالب است بدانید موکنا در لیست میراث جهانی به ثبت رسیده است و همینطور شاعری یونانی به نام هومر در اشعار حماسی ساز خود در قرن 9 میلادی موکنا را غرق در طلا و جواهر توصیف میکند که به این اشعار تا قرون 19 میلادی جور دیگری نگاه میشد تا اینکه درسال 1870 تعدادی باستان شناس یونانی که آماتور بودند در  صومعه تروی و موکنا طلا پیدا کردند.

گنجینه طلای موکنا در یونان

راز دیسک فایستوس:

در سال 1908 در جزیره کرت یونان دیسک فایستوس که از خاک رس پخته درست شده بود توسط یونانیان پیدا شد، ضخامت این دیسک یک سانتی متر و قطر آن حدود شانزده سانتی متر است که برخی از باستان شناسان بر این باورند که این دیسک مربوط به 1700 سال پیش قبل از میلاد مسیح است و نشانگر تمدن باستانی عصر مفرغ است.

محققان یونان سال ها به بررسی این دیسک پرداختند و سعی کردند زبان ناشناخته ی روی دیسک را تشخیص بدهند که تا به امروز نتوانسه اند تشخیص بدهند که متن های روی دیسک به چه زبانی نوشته شده است، عده ای از باستان شناسان بر این باورند که تفسیر این خط ها شامل متن های رب النوع مینون است.

راز دیسک فایستوس

راز اجساد مردابی:

چندی پیش در باتلاق های یونان اجساد باستانی زیادی که عمری بیشتر از چندین قرن دارند یافت شد اما دلیل این که این اجساد چگونه مرده اند هنوز پیدا نشده و مبهم است. موضوعی که باستان شناسان را حیرت کرده است حالت پوست بدن،موها و ناخن های این اجساد است که پس از گذشت چندین قرن نیمی از جسم آن ها سالم است.

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2k7cJkU

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید