دیدنی های باکو

0
2284

 

باکو آذربایجان همسایه نزدیک ایران و پرجمعیت شهر قفقاز به شمار میرود که سفر کردن به آن از هزینه های مناسبی برخوردار است، باکو دارای جاذبه ها و دیدنی های بسیاری است که هنگام سفر به آن باید حتما آنهارا ببینید، که ما در این مقاله به معرفی دیدنی های باکو پرداخته ایم پس با ما همراه باشید.

وقتی به باکو رفتید حتما این دیدنی ها را ببینید:

بلوار ساحلی باکو:

این بلوار در خیابان اصلی شهر واقع شده است و دارای کافه ها و رستوران های متعددی میباشد که پاتوق مناسبی برای اهالی شهر باکو و گردشگرانی که با تور آذربایجان به این کشور سفر کرده اند است.در کنار این بلوار نیز مرکز تجارت باکو و مرکز بین المللی موغام واقع شده است که بازدید نمودن از آنها نیز خالی از لطف نیست.

مسجد حیدر باکو:

این مسجد دارای مساحت دوازده هزار متر مربع است که محل عبادت چهار هزار نفر است همچنین  این مسجد دارای چهار مناره به ارتفاع تقریبا صد متر میباشد و نمای آن با سنگ های خاص و بسیار زیبا تزیین شده است که دارای دو گنبد به ارتفاع پنجاه و سی و پنج متر است.

برج تلویزیونی باکو:

این برج بلند ترین سازه آذربایجان است که سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید میکنند و همچنین جز بهترین دیدنی های باکو به شمار میرود. از بالای این برج تمام شهر باکو قابل دیدن است.این برج یکی از زیبا ترین برج های ساخته شده در باکو است و مانند برج های شعله یکی از مرتفع ترین بناهای باکو نیز میباشد در سفر به شهر باکو حتما به بام شهر رفته و برج تلویزیونی را از نزدیک تماشا کنید.

برج دختر:

برج دختر یکی از مهم ترین نماد های تاریخی شهر باکو است که دارای بیست و نه متر ارتفاع میباشد که از بام این برج میتوانید شهر قدیم و خلیج باکو را تماشا کنید و عکس های پانورامایی بگیرید، آذری ها به این برج قیز قالاسی و در انگلیسی به آن میدان تاور میگویند، نام این برج باعث شده که داستان ها و افسانه های بسیاری در مورد آن گفته شود که در بیشترشان ردپای دختر شاه پریان دیده شده است که پیشنهاد میشود که در سفر با تور آذربایجان به این کشور حتما از این برج دیدن کنید.

دیدنی های باکو
برج دختر باکو

مرکز تفریحی مگا فان:

این مجموعه شامل چهار طبقه است که طبقه اول آن مربوط به شهر بازی کودکان زیر هفت سال طبقه دوم آن مجموعه رستوران های عالی طبقه سوم آن مجموعه بازی های مخصوص نوجوانان و بزرگسالان و طبقه چهارم آن مخصوص سالن بیلیارد و اسکی روی یخ میباشد. این مجموعه یکی از بهترین مجموعه های تفریحی و دیدنی های باکو به شمار میرود.

مجموعه گلف باکو:

این مجموعه در سال 2015 افتتاح شده است که زمینی بسیار بزرگ برای بازی گلف در آن در نظر گرفته شده است همچنین این مجموعه دارای رستوران های لوکس و دریاچه مصنوعی بسیار زیبا میباشد که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. این مجموعه در بیست کیلومتری شهر باکو واقع شده است و برای استفاده از آن باید صد تا صد و پنجاه مانات بپردازید.

پارک دختر:

این پارک یک قبرستان است که با درخت ها و گل های زیبا تزیین شده است در این پارک تعدادی از شخصیت های مهم آذربایجان دفن شده اند این قبرستان نزدیک به سال 1948 احداث شده است و یکی از مکان های مورد احترام و مقدس آذری ها به شمار میرود.

برج های شعله:

برج های شعله سه برج شیشه ای با رنگ آبی یکی از بلند ترین سازه ها و نماد معماری شهر باکو است این برج ها تقریبا 180 متر ارتفاع دارند. این برج ها آنقدر بلند هستند که از فاصله ی بسیار دور هم قابل دیدن هستند نور پردازی این برج ها به شکل آتش در آسمان دیده میشود و بعضی مواقع هم نشانگر پرچم ملی آذربایجان است. اگر میخواهید با تور آذربایجان به این شهر سفر کنید بازدید از این برج ها را فراموش نکنید.

دیدنی های باکو
برج شعله باکو

موزه ملی آذربایجان:

موزه ملی آذربایجان بزرگترین موزه کشور آذربایجان است که در عمارت زین العابدین تقی اف واقع شده است، این موزه درسال 1920 احداث شده و نشانگر تاریخ و فرهنگ آذربایجان است. به شما پیشنهاد میکنیم که حتما از این موزه بسیار مدرن دیدن فرمایید.

قوباستان:

قوباستان یک کوه آتشفشانی بسیار جالب است که انواع حجاری های روی سنگ عصر و برنز در این کوه قابل مشاهده است، این کوه جز جالب ترین دیدنی های باکو به شمار میرود که سالانه گردشگران زیادی از این کوه بازدید میکنند همچنین این کوه ما بین دو کوه پیر ساقات و سوماقیت قرار گرفته است و عمر این کوه تقریبا به پنج هزار تا چهل هزار سال میرسد که به این دلیل در فهرست میراث فرهنگی یونسکو راه یافته است پیش بینی میشود که زمان سکونت انسان در این منطقه به زمان عصر یخبندان برمیگردد.

دیدنی های باکو
قوباستان باکو

برج مایدن:

این برج به شکل مخروطی ساخته شده است و دارای تقریبا سی متر ارتفاع است و نماد معماری آذربایجان را به چالش میکشد به گفته خیلی از معماران آذربایجان این بنا در قرن دوازدهم ساخته شده است در زبان آذری به این بنا گیز قلعسی نیز میگویند. تماشای نمای شهر باکو  از بالای این برج بسیار لذت بخش است و همچنین محله های قدیمی باکوکاملا از بالای این برج قابل مشاهده است.

خیابان شهیدان:

در مرکز شهر باکو خیابانی به عنوان یادبود کشته شدن تلخ قربانیان حملات ارتش سرخ مربوط سال 1990 ساخته شده است، همچنین در این خیابان یادبودی برای نظامیان کشور انگلیس در جنگ جهانی اول ساخته شده است که این خیابان را بسیار زیبا و خاص کرده  است. روزانه گردشگران زیادی از این خیابان بازدید میکنند و این خیابان یکی از مکان های معنوی باکو به شمار میرود.

دیدنی های باکو
خیابان شهیدان باکو

میدان فانتین:

این میدان مکانی مناسب برای خرید غذا خوردن و گپ زدن شهروندان باکو محسوب میشود خوردن کباب و نوشیدن چای در رستوران های روباز این میدان بسیار دلچسب و لذت بخش است. این میدان در ساعات شب بسیار دیدنی است و سوژه خوبی برای عکس گرفتن است.

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2rQAAc6

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید