سفر با خودرو شخصی به ارمنستان

0
2439
سفر با خودرو شخصی به ارمنستان

کشور ارمنستان به دلیل این که هم مرز ایران است طی چند سال اخیر این امکان را به شهروندان ایرانی داده است که با اتومبیل شخصی خود به این کشور سفر کنند این امکان باعث صرفه جویی در هزینه ها میشود شما برای سفر نیازمند چند چیز هستید که ما در این پست شمارا راجع به موضوع سفر با خودرو شخصی به ارمنستان راهنمایی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

سفر با اتومبیل شخصی به ارمنستان

گواهینامه بین المللی:

برای سفر به ارمنستان به وسیله اتومبیل شخصی حتما باید گواهینامه بین المللی داشته باشید و همچنین خودروی  باید دارای پلاک ترانزیت باشد،برای اخذ گواهینامه بین المللی باید به کانون اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنید که در سطح کشور بیش از سیصد عدد نمایندگی فعال دارد یا میتوانید به سایت اینترنتی کانون اتومبیلرانی مراجعه کنید و درخواست خودرا به صورت آنلاین ثبت کنید.

مدارک لازم جهت دریافت گواهینامه بین المللی:

  • گواهینامه رانندگی معتبر ایران با اعتبار حد اقل یک ماه
  • تکمیل  فرم درخواست و پرداخت مبلغ نود هزار تومان بابت هر جلد گواهینامه یکساله
  • مدارک لازم جهت دریافت پلاک ترانزیت:
  • اصل پروانه خروج موقت از کشور صادره توسط یکی از گمرکات کشور
  • اصل پاسپورت مالک ماشین یا راننده مطابق اسامی معرفی شده
  • کارت خودرو یا سند مالکیت خودرو

پس از وارد شدن به خاک ارمنستان نیز باید ماشین خودرا بیمه شخص ثالث کنید که هزینه آن صد دلار میباشد و در مرز از شما دریافت خواهند کرد:

از تهران تا مرز جلفا تقریبا هفتصد کیلومتر از جلفا تا مرز نوردوز تقریبا هشتاد کیلومتر و از مرز نوردوز تا ایروان چهارصد کیلومتر است. که جمعا از تهران تا ایروان هزاز و صد و هشتاد کیلومتر است توجه داشته باشید قیمت سوخت بنزین در ارمنستان برابر با تقریبا سه هزار و سیصد تومان است ساعت حرکت شما از مرز نوردوز بهتر است صبح زود باشد، میتوانید در طول مسیر از طبیعت زیبای کشور ارمنستان لذت میبرید و همینطور رانندگی در روز چه در ایران و چه ارمنستان امن تر و مطمئن تر خواهد بود، اگر صبح زود از مرز نوردوز به سمت ایروان حرکت کنید نزدیک غروب ایروان خواهید بود و با مراجعه به میدان جمهوری ایروان به راحتی میتوانید مکان اقامتتان را انتخاب کنید.

پوشاک ضروری در حین سفر:

کلاه گرم

لباس مناسب برای مناطق گرم

تی شرت و جوراب

لباس زیر و مایو

نکات ضروری سفر:

سفر به ارمنستان پایتخت ارامنه جهان با خودروی شخصی خودتان میتواند به قدری برای شما بسیار جالب و لذت بخش باشد که ممکن است این لذت را در سفر با تور ارمنستان به این کشور تجربه نکنید.

در این سفر بهتر است مقدارای زبان ارمنی یا انگلیسی را بلد باشید تا با ساکنین آنجا راحت تر ارتباط برقرار کنید و به مشکل بر نخورید، توجه داشته باشید.

جاده ای که شمارا از مرز ایران به مرز ارمنستان متصل میکند بسیار پیچ در پیچ و خطرناک است پس حتما در هنگام رانندگی احتیاط کنید.

حتما یادتان باشد که وقتی که از مرز ارمنستان عبور میکنید افرادی ایرانی و ناشناس به شما مراجعه میکنند و به شما پیشنهاد اجاره خانه و آپارتمان با قیمت بسیار پایین میدهند هرگز به آنها اعتماد نکنید و از کنار آنها عبور کنید.

وقتی به گمرک ایران و ارمنستان میرسید به میزان مورد نیاز پول رایج ارمنستان یعنی درام تهیه کنید چون وقتی که به خاک ارمنستان میرسید باید حدودا دویست درام بابت بیمه خودرو و پنجاه درام بابت ویزای سر مرز پرداخت کنید. در گمرک ایران باید مبلغ بیست و پنج هزار تومان بابت خروج از کشور هر نفر پرداخت کنید تا بتوانید وارد خاک ارمنستان شوید.

تجربه سفر با ماشین شخصی به کشور ارمنستان

مسیر دقیق تا ایروان:

بعد از این که مراحل مربوط به گمرک ایران را پشت سر میگذارید و مرز ایران را ترک میکنید، به رودخانه زیبای ارس میرسید.

بعد از پشت سر گذاشتن رودخانه ارس بعد از ساعات ها رانندگی به منطقه ی معروف کاجاران میرسید که دارای طبیعتی واقعا زیبا است که به جنگل های شمال کشورمان شباهت بسیاری دارد بعد از گذشتن از این منطقه به شهر کاپان خواهید رسید شهری که بسیار قدیمی است و تاریخش به قرن پنجم میلادی برمیگردد این شهر شمارا مستقیما به شهر ایروان میرساند بعد از گذشتن از این شهر به شهر گوریس میرسید در این شهر میتوانید توقف کنید و برای استراحت و صرف صبحانه مستقر شوید این شهر دارای تاریخ باستانی است که بشر از دوران عصر سنگی در این شهر ساکن بوده است.

در قسمت قدیمی این شهر شما خانه هایی را مشاهده خواهید کرد که کنار کوه ها و غار ها واقع شده اند پس از استراحت در این شهر باید به سوی ایروان حرکت کنید که دربین راه به شهر آرتاشات میرسید این شهر توسط پادشاه معروف ارمنی در سال صد و هفتاد و شش بیش از میلاد مسیح بنا شده است و درسال های صد وبیست تا صد و هشتاد و پنج میلادی پایتخت کشور ارمنستان بوده است با رسیدن به شهر آرتاشات نمای زیبای کوه آرارات را خواهید دید.

پس از گذشتن از این شهر شما یک مسیر تقریبا سی و پنج کیلومتری دارید تا به پایتخت کشور ارمنستان یعنی شهر ایروان برسید رانندگی در ارمنستان بسیار با ایران متفاوت است و اگر مرتکب هرگونه اشتباه شوید جریمه میشوید که ما نکات رانندگی در ارمنستان را به شما خواهیم آموخت.

قوانین راهنمایی و رانندگی در ارمنستان:

بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان خودرو الزامی است.

توجه نمودن به علائم راهنمایی و رانندگی که در جاده مشاهده میکنید الزامی است و باید از آن ها طبعیت کنید.

تردد در خطوط مربوطه و خارج نشدن از این خطوط را جدی بگیرید.

سعی کنید در ارمنستان حداکثر سرعت اتومبیل در سطح شهر شصت کیلومتر باشد اما در جاده های برون میتوانید تا هشتاد کیلومتر سرعت داشته باشید.

یادتان باشد به هیچ وجه در حالت غیر عادی رانندگی نکنید چون اگر خودروی شما توسط پلیس متوقف شود صد در صد خودروی شما توقیف خواهد شد و برایتان درد سر ساز است.

سعی کنید نقشه راه های ایران و ارمنستان همراهتان باشد که کمک زیادی به شما برای سریع تر رسیدن به مقصدتان خواهد کرد.

سخن آخر: سفر با خودرو شخصی به ارمنستان یک سفر به یاد ماندنی است که هرگز در سفر با تور ارمنستان به کشور ارمنستان آن را تجربه نخواهید کرد.

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2rUhcuN

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید