سفر به ارمنستان پایتخت ارامنه جهان

0
1979
سفر به ارمنستان پایتخت ارامنه جهان

ارمنستان کشوری است در قفقاز جنوبی که پایتخت آن ایروان است  که از جنوب با ایران و نخجوان هم مرز است زبان رسمی این کشور ارمنی است. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی راجع سفر به ارمنستان پایتخت ارامنه جهان در اختیار متقاضیان تور ارمنستان قرار دهیم پس ما را همراهی کنید.

شهر ایروان از مراکز ساتراپی در امپراطوری عظیم است ایروان شهری است در نهایت پاکیزکی با میدان ها و باغچه های بسیار وسیع و زیبا که این شهر را به مقصد مورد انتخاب توریست ها تبدیل کرده است بهترین فصل برای سفر به ارمنستان بهار است زیرا آب و هوای بسیار خوبی دارد و طبیعیت زیبای فصل بهار در ایروان گردشگران زیادی را به سمت خود میکشاند. این شهر دارای قدمت چهار هزار ساله است و دارای فرهنگ بسیار خوب و غنی است.

آب و هوای ارمنستان:

ماه های ژانویه تا سپتامبر در ارمنستان گرم ترین ماه های سال و گاهی درجه گرمای هوا به چهل درجه میرسد و همچنین فصل های زمستان و پاییز سرد ترین فصل های سال به حساب میرود و هنگام سفر در این فصل ها به این کشور نیازمند لباس گرم هستید.

طبیعت ارمنستان:

ارمنستان تقریبا دارای مساحت حدود سی هزار کیلومتر مربع است که به وسیله کوه های ارمنستان احاطه شده است کوه آرارات از مهم ترین طبیعت ارمنستان است که امروزه در خاک ترکیه واقع است، این کشور نماد کشور ارمنستان محسوب میشود.این کشور بسیار پر برف است باعث شده ورزش های زمستانی درآن قرار بگیرد و گردشگران زیادی برای ورزش های اسکی روی برف و دیگر ورزش ها به ارمنستان سفر کنند.

طبیعت بی نظیر ارمنستان

جغرافیا ارمنستان:

ارمنستان در میان دریای سیاه و دریای خزر واقع شده است و همینطور کشوری کوهستانی و پر باران است جمهوری ارمنستان شامل بخشی از فلات بزرگ ارمنستان است بیشتر اراضی این کشور در ارتفاع بیش از هزار متر ساخته شده اند که این اراضی ها به سه منطقه تقسیم میشود، سوان بزرگ ترین دریاچه کوهستانی  است که مناطق دزور و آرپا در کنار آن قرار گرفته است که سالانه میلیون ها گردشگر ارمنستان از این دریاچه بازدید میکنند.

فرهنگ مردم ارمنستان:

ارمنی ها دارای زبان و الفبای منحصر به فرد خودشان هستند و میتوان گفت دارای فرهنگ و زبانی مستقل هستند امروزه فرهنگ این کشور به فرهنگ مردم اروپا نزدیک‌ شده است و مهمان نوازی آن ها زبان زد خاص و عام است.

فرهنگ میان مردم ارمنستان

نواحی مهم کشور ارمنستان:

ناحیه مرکزی: پایتخت کشور ارمنستان یعنی ایروان در این ناحیه قرار گرفته است همینطور بیشتر جاذبه های این کشور اعم از موزه ها و مراکز فرهنگی در ایروان واقع شده اند. این ناحیه بیشتر مسطح آرارات قرار گرفته است.

ناحیه دریاچه سوان: این ناحیه در ارتفاع دو هزار متری دریاچه سوان قرار گرفته است و گردشگرانی که با تور ارمنستان به این کشور می آیند بیشتر به این منطقه پا میگذارند،در این ناحیه چندین کلیسا و جاذبه تاریخی قرار گرفته است.

ناحیه جنوبی: ناحیه هم مرز با کشور عزیزمان ایران است که غار های جالب و بناهای مسیحی بسیار زیبایی دارد.

ناحیه شمالی: این ناحیه قسمت هم مرز ارمنستان با کشور گرجستان است، دره رود دبد و ناحیه شامشادین از قسمت های زیبای این ناحیه به شمار میرود.

معماری ارمنستان:

معماری ارمنی نوعی معماری است که بیش از چهار هزار و پانصد سال در میان ارمنی ها رایج است این معماری در طی سال های اخیر دچار پیشرفت های بسیاری شده است، این معماری رابطه مستقیم با معماری کوهستانی و اقلیمی دارد. ارمنی ها در معماری خود از سنگ های معدنی به نام توف استفاده میکنند که این معاری را بسیار زیبا میکند بناهایی نظیر آرماویر،آرتاشات،معبد گارنی و غیره با استفاده از این نوع معماری در آن زمان ساخته شده اند.

موسیقی ارمنستان:

موسیقی یکی از بخش های بسیار مهم فرهنگ ارمنستان است، موسیقی معروف این کشور فولکور نام دارد که آمیزه ای موسیقی کلاسیک این کشور و موسیقی کشور های همسایه اعم از آذربایجان و ایران است دودک از سازهای محبوب ارمنستان است که در موسیقی متن فیلم های بسیار معروف به کار میرود نوای این ساز به حنجره انسان بسیار شبیه است و دارای تن صدای غم آلودی است این ساز در عروسی ها،عزادرای ها و رقص و پایکوبی ها به کار میرود، دودک نیز در فستیوال های موسیقی این کشور کاربرد بسیاری دارد همچنین یکی از نوازندگان معروف دودک که شهرت جهانی دارد ژیوان گاسپاریان نام دارد که اجرای او بسیار مبهوت کننده و دلنشین است.

میوه های معروف ارمنستان:

زرد آلو و انار میوه های معروف ارمنستان و همینطور نماد این کشور هستند، ارمنی ها بر این باورند انار برای ارمنی ها نماد تکثیر و افزایش روزی است رنگ نارنجی پرچم ارمنستان نمادی از میوه زرد آلو است.

غذاهای معروف ارمنستان:

کوفته گوشت: گوشت یکی از مواد رایج برای استفاده در غذاهای ارمنی است، کوفته یکی از غذاهایی است که از قدیم تا امروز در آشپزخانه های ارمنستان طبخ میشود که در سفر به ارمنستان پایتخت ارامنه جهان میتوانید طعم لذیذ انواع غذاهای ارمنی را بچشید.

نان لواش ارمنی: این نان یکی از انواع مختلف نان های ارمنی است که با آرد اعلا و پنیر تهیه میشود و در کشور هایی از جمله ایران و گرجستان رایج است.

جاذبه های مهم ارمنستان:

کاسکاد ایروان: کاسکاد از مهم ترین و زیباترین جاذبه های ایروان است که برای گردشگرانی که با تور ارمنستان به این کشور سفر میکنند بسیار جذاب است این جاذبه دارای هزار پله  با ارتفاع زیاد است که در سال ۱۹۸۰ میلادی توسط معمار بسیار حرفه ای و کار کشته به نام الکساندر تامانیان ساخته شده است.

خانه اپرا: اگر به موسیقی علاقه دارید حتما به خانه اپرا سر بزنید، این خانه یکی از معروفترین تالارهای اپرا در جهان محسوب میشود این بنا با طراحی الکساند تامانیان در سال ۱۹۳۱ ساخته شده است.

معبد گارنی: معبد گارنی در ارمنستان دارای تاریخ هزار ساله است و تنها نیایش گاه غیر مسیحی در ارمنستان است.

میدان جمهوری ایروان:  این میدان از جمله جاذبه هایی است که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود که کنسرت های فضای باز و جشن های محلی ارمنستان در آن جا برگزار میشود همینطور ساختمان های مهم ارمنستان از جمله گالری ملی، ساختمان دارایی و وزارت امور خارجه در اطراف این میدان قرار دارد.

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2kay4dn

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید