سفر به صربستان بدون تور

0
1750

سفر به صربستان بدون تور به علت وجود سفرنامه‌ها و راهنماهای سفر بسیار امکان‌پذیر است. در این مطلب درباره کشور صربستان و زیبایی‌های آن مختصری توضیح داده‌شده است و در کنار آن مواردی که در سفر بدون تور به این کشور راه گشا است را شرح داده‌ایم. سفر به صربستان به دلیل قرارگیری این کشور در قاره اروپای طرفداران زیادی دارد. گردشگرانی که علاقه‌مند سفر به اروپا هستند به دلایل زیادی این کشور را انتخاب می‌کنند. جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی فراوان این کشور در کنار این مزیت که برای ورود به آن نیازی به تهیه ویزای شنگن نیست از جمله دلایل آن‌ها است. در آژانس‌های مسافری تور صربستان با ویژگی‌های مختلف ارائه می‌گردد، شما هم می‌توانید سفر خود را با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود برنامه‌ریزی کنید.

سفر به صربستان بدون تور

تورها چه طور سفر به صربستان را برنامه‌ریزی می‌کنند؟ اگر وقت کافی برای هماهنگی و کسب اطلاعات دارید خودتان دست بکار شوید، این یک روش ساده برای کاهش هزینه‌های سفر است. سفر بدون تو مزیت‌های دیگری هم دارد مانند شخصی‌سازی برنامه‌های سفر بر اساس علایق و البته اینکه تحقیقات فردی درباره هر کشوری شما را به سمت جاذبه‌های گردشگری می‌برد که ممکن است تورها از رفتن به آن پرهیز کنند. این دلایل برای هماهنگی یک سفر فوق‌العاده کافی است.

سفر به صربستان بدون تور
برنامه ریزی سفر به صربستان بدون تور

 

برنامه‌ریزی سفر به صربستان بدون تور

برای سفر به صربستان تورهای فراوانی در آژانس‌های مسافرتی ارائه می‌شود. شما با تهیه بلیت، جمع‌آوری اطلاعات که در این مقاله به صورت کامل ارائه‌شده، رزرو اقامتگاه که به‌راحتی به صورت آنلاین مقدور است می‌توانید این سفر را به صورت شخصی برنامه‌ریزی کنید و سفر به صربستان بدون تور را تجربه نمایید و بدون استفاده از خدمات تور از سفر خود لذت ببرید. ویژگی که باعث می‌شود این کار به‌راحتی امکان‌پذیر باشد عدم هماهنگی برای گرفتن ویزا است. صدور ویزا در کشور صربستان به صورت آنی انجام می‌شود و شما پیش از سفر هیچ اقدامی برای گرفتن آن انجام نمی‌دهید.

سفر به صربستان بدون تور
مختصری درباره صربستان

مختصری درباره صربستان

پایتخت کشور جمهوری صربستان شهر بلگراد است، مساحت این کشور 88361 کیلومترمربع و جمعیت آن کمتر از 8 میلیون نفر است. واحد پول این کشور دینار صربستان است و در شبه‌جزیره بالکان قرار گرفته است. یکی از نکاتی که اطلاع از آن پیش از سفر اهمیت دارد اختلاف‌زمانی با تهران و پیش‌شماره صربستان است. اختلاف ساعت بلگراد با تهران 2:30 و شماره 3 رقمی 381+ پیش‌شماره این کشور است. صربستان با مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در شرق، جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو در جنوب، کرواسی و بوسنی و هرزگوین در غرب مرز مشترک دارد.

حکومت جدید کشور صربستان از سال 1871 میلادی شکل‌گرفته است ولی مرزهای کنونی آن بعد از جنگ‌های جهانی مشخص شده است. مسئله مناقشه انگیز در مرزهای این کشور پس از جدایی مونته‌نگرو، اعلام استقلال کوزوو در سال 2008 است که هنوز به صورت رسمی از جانب صربستان پذیرفته نشده است. کسب اطلاعات درباره جغرافیا،‌تاریخ و فرهنگ این کشور در سفر به صربستان بدون تور شما که در آن راهنمای تور به همراهتان نیست کمک کننده است. به همراه داشتن یک کتاب راهنمای سفر به صربستان و جستجوهای اینترنتی درباره این کشور بهترین راه برای داشتن سفری لذت‌بخش است. ما در این مطلب مهم‌ترین اطلاعات لازم برای سفر بدون تور به این کشور را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

جغرافیای صربستان

صربستان از نظر جغرافیایی موقعیت استراتژیکی دارد و پیونددهنده شرق و مرکز اروپاست. رودخانه بزرگ و پر آب دانوب در قسمت‌های زیادی از این سرزمین جریان دارد و علاوه بر این که بر روی جلگه پانونین واقع‌شده است دارای منطقه‌های کوهستانی بسیاری است. شمال این کشور از جنگل زارهای وسیع پوشیده شده است و جنوب کوهستانی و دارای تپه‌ها و کوه‌های بلندبالا است

آب هوای مناسب و معتدل آن در دشت‌ها و برخورداری از آب مناسب به خاطر بارش‌ها و جریان رودهای پر آب این سرزمین را از نظر جغرافیایی دلپذیر و دیدنی کرده است. دانوب مهم‌ترین منبع تأمین آب زمین‌های کشاورزی در این کشور است. رودخانه‌های مهم دیگر این کشور ساوا، تیمیش، درینا و بگج نام دارند.

سفر به صربستان بدون تور
جغرافیای کشور صربستان

مذهب مردم صربستان

مردم صربستان مذهب‌های گوناگونی دارند و این کشور را از نظر مذهبی ناهمگون می‌دانند. در تاریخ این کشور حضور عثمانی را می‌بینیم که این علت وجود مسلمانان در این کشور است. مسیحی‌های این کشور نیز با فرقه‌های مختلف گوناگونی مذهب را افزایش داده‌اند. سال‌های زیادی در این کشور بین مذاهب مختلف اختلافات و درگیری‌هایی وجود داشته است. امروز کوزوو که بیشترین مسلمانان صربستان در آن زندگی می‌کنند خودمختاری تشکیل داده است، در استان کوزوو 90 درصد مسلمانان این کشور زندگی می‌کنند و در استان ویوودینا 90 درصد مسیحیان آن ساکن هستند.

مسیحیان این کشور بیشتر پیرو فرقه ارتودوکس‌اند که حدود 85 درصد مردمان صربستان (بدون در نظر گرفتن استان کوزوو که مسلمانان در آن زندگی می‌کنند) پیرو فرقه ارتودوکس شرقی و 6 درصد آنان کاتولیک هستند.

جاذبه‌های گردشگری صربستان

اگر قصد دارید سفر به صربستان بدون تور را برنامه‌ریزی کنید لازم است با جاذبه‌های گردشگری این کشور آشنا باشید. در اینجا چند جاذبه معروف و چر اهمیت را به شما معرفی می‌کنیم ‌لازم است این توضیح را اضافه کنیم که سفر به صربستان سفری پرهیجان نیست و امکانات تفریحی فراوانی در این کشور وجود نداردُ. صربستان کشوری آرام است، برنامه‌های هنری و فستیوال‌های فراوانی در آن برگزار می‌گردد و طبیعت زیبای و هوای معتدلی دارد. با توجه به ویژگی‌های شخصیتی خود سفر به این کشور اروپایی را برنامه‌ریزی کنید. در تور لحظه آخری به کشور صربستان نیز ویژگی‌های از جمله ارائه راهنمای فارسی‌زبان برای همراهی در بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور وجود دارد.

کاله مگدان از زیبایی‌های جادویی صربستان

پس از ورود به بلگراد بهتر است یکی از زیبایی این سرزمین که در نزدیکی شهر بلگراد است را برای دیدن انتخاب کنید. پارک کاله مگدان که به مکانی رمانتیک مشهور است و دورتادور آن را قلعه‌ای تاریخی احاطه کرده است. این پارک از معروف‌ترین دیدنی‌های صربستان است و طبیعت زیبای آن میان گردشگران شهره شده است. گردشگران بسیاری این پارک را برای شروعی رمانتیک ماه‌عسل خود یا مکانی برای گرفتن سلفی‌های زیبا برمی‌گزینند. پارک کاله مگدان بهترین جاذبه گردشگری صربستان است که موزه دیدنی ارتش را نیز در خود جای‌داده است.

سفر به صربستان بدون تور
کاله مگدان صربستان

کلیسای بزرگ ارتدکس، کلیسای سنت ‌ساوا

معماری منحصربه‌فرد دومین کلیسای بزرگ ارتدکس جهان مسیحیان که در قرون‌وسطی کلیسایی مهم و مطرح بوده است در صربستان قرار دارد. کلیسای سنت ساوا معماری منحصربه‌فرد و دیدنی دارد و کلیسایی شکوهمند و عظیم است که از نظر تاریخی اهمیت بسیار دارد، در همین کلیسا اولین قانون کشور صربستان بنان گذاشته‌شده است.

سفر به صربستان بدون تور
کلیسای سنت ساوا صربستان

خانه کوچک درینا

بسیاری از گردشگران پس از بازگشت از سفر صربستان این گله را مطرح می‌کنند که این کشور آرام و خلوت است؛ و این ویژگی‌ها دقیقاً دلایلی است که برخی از گردشگران را بارها به این کشور می‌کشاند. کسانی که به سکوت، خلوت، آرامش، حضور در اماکن طبیعی زیبا و بکر و دیدار از مکان‌های خلوتی مانند خانه درینا لذت می‌برند سفر به صربستان را سفری خاطره‌انگیز می‌دانند.

سفر به صربستان بدون تور
خانه کوچک درینا صربستان

معماری ویژه خانه درینا که در توصیف آن گفته‌شده است معماری خلوتی دارد و در سال 1969 طراحی و اجراشده است بر بستر یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های این شهر به نام درینا قرار گرفته است. بازدید از رودخانه درینا با فضایی سبز و امکان آب‌تنی می‌تواند روز فوق‌العاده‌ای را برای شما رقم بزند. این خانه تاریخی زیبا توسط گروهی شناگر ساخته شده است. آن‌ها در روز درینا شنا می‌کردند و این مکان استراحت گاه آن‌ها بوده است.

ما به شما این اطمینان را میدهیم که کشور زیبای صربستان برای سفر بسیار مناسب است پس فرصت را از دست ندهید.

همچنین بخوانید: بهترین زمان سفر به صربستان

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2AL8QgH

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید