سوغات شهر باکو

0
2763

از مهم ترین بخش های سفر خرید سوغاتی برای عزیزانمان است،این موضوع از عادت های هر ایرانی است که از گذشته تا به امروز میان ایرانی ها وجود دارد. باکو از مقاصد پرطرفدار بین ایرانی ها است، در این مطلب قصد داریم تعدادی از سوغات شهر باکو را معرفی کنیم پس تورباتو را همراهی کنید.

  • فرش دستباف:

از بهترین سوغات شهر باکو که میتوانید آن را از مغازه های خاص و بازار های این شهر پیدا کنید فرش دستباف است. مرغوب ترین برند فرش آذربایجان Azerkhalcha نام دارد که میتواند سوغاتی خوبی برای عزیزانتان باشد.لازم به ذکر است که کشور آذربایجان یکی از کشور های صادر کننده فرش دستباف است.

فرش دستباف باکو
  • استکان شیشه ای:

یکی دیگر از بهترین سوغات شهر باکو استکان های شیشه ای است که بخش مهمی از فرهنگ کشور آذربایجان را نشان میدهد. فرم این استکان مانند گلابی است که ویژگی متمایز کننده آن از بقیه استکان ها است، بیشتر گردشگرانی که با تور آذربایجان به شهر باکو سفر میکنند این استکان ها را به عنوان سوغاتی خریداری میکنند. قیمت این استکان ها از پنج مانات شروع میشود و تا صد و پنجاه مانات ادامه میابد. برای خرید این استکان ها باید به قسمت قدیمی شهر باکو بروید.

استکان شیشه ای سوغات باکو
  • ظروف سفالی:

یکی دیگر از انواع صنایع دستی در کشور آذربایجان ظروف سفالی هستند که به عنوان سوغاتی بسیار جالب هستند. برای تهیه ظروف سفالی با قیمت های متنوع باید ایچری شهر بروید، در ایچری شهر تعداد زیادی عتیقه فروشی وجود دارد که میتوانید این ظروف را از آن جا تهیه کنید.

ظروف سفالی سوغات باکو
  • تخته نرد:

بازی مورد علاقه مردمان کشور آذربایجان تخته نرد که این بازی میان ایرانی ها هم رایج است،جالب است بدانید تخته نرد یکی از بهترین سوغات شهر باکو است و بیشتر گردشگرانی که با تور لحظه آخری آذربایجان به شهر باکو سفر میکنند تخنه نرد را به عنوان سوغاتی خریداری میکنند. تخته نرد در باکو با چوب های مرغوب و به شکل دست ساز ساخته میشود و روی تخته نرد تصاویر کشور آذربایجان نقش بسته است. برای خرید تخته نرد با قیمت های متنوع باید ایچری شهر باکو بروید.

تخته نرد سوغات باکو
  • کلاه و روسری:

یکی از مرغوب ترین سوغات شهر باکو روسری های ابریشمی بسیار زیبا است که روی آن نقش و نگار های جالبی وجود دارد،نام این روسری ها در کشور آذربایجان kelegayi است که میتواند هدیه خوبی برای عزیزانتان باشد.

کلاه و روسری سوغات باکو
  • نقاشی رنگ روغن:

مشهور ترین هنرمند نقاش آذربایجاینی Sabir Copuroglu نام دارد که نقاشی های خارق العاده ای خلق میکند و برای کشیدن این نقاشی ها فقط از انگشتان خود استفاده میکند، خرید یکی از این نقاشی میتواند هدیه بسیار ارزشمند و نفیس برای عزیزانتان باشد.

نقاشی رنگ روغن سوغات باکو
  • پارچه با نماد بوتا:

بوتا نماد ملی کشور آذربایجان است که روی بسیاری از وسایل کشور آذربایجان نقش بسته است،بوتا در کشور آذربایجان به معنی سرزمین آتش است، این نماد در بسیاری از پارچه های نفیس نیز به کار رفته است که میتواند هدیه زیبایی باشد.

پارچه با نماد بوتا سوغات باکو
  • مربای گیلاس:

شاید باور نکنید اما مردمان کشور آذربایجان به همراه چای مربا میخورند،معروف ترین نوع مربا در آذربایجان مربای گیلاس است،بیشتر گردشگرانی که با تور آذربایجان به شهر باکو سفر میکنند این گونه مربا را به عنوان سوغات خریداری میکنند. این مربا را میتوانید از ایچری شهر باکو تهیه کنید.

بخوانید: دیدنی های باکو

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2tbem5m

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید