شرایط تحصیل در استانبول

0
1337

یکی از کشورهایی که همه ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند کشور ترکیه می باشد که در سال های اخیر علاوه بر جذب توریست ، توجه دانشجویان زیادی را برای تحصیل در ترکیه و استانبول جلب کرده است. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در استانبول می پردازیم.

جالب ، خیره کننده و کاملاً متفاوت فقط معدود کلماتی است که می تواند شرایط تحصیل دانشگاهی در کشور ترکیه و استانبول را توصیف کند. تقاطع بین شرق و غرب ، ترکیه و تور استانبول به عنوان یک مقصد جذاب ، برای تحصیل یا تعطیلات و یا حتی تور لحظه آخری ، در خاورمیانه به چشم می خورد.

این واقعیت که ترکیه ، هم در اروپا و هم در آسیا قرار دارد ، استفاده از مدرک تحصیلی ترکیه را برای بسیاری از دانشجویان بین المللی انتخابی مناسب به نظر می آید. اما برای حضور در دانشگاه های ترکیه ، چند مرحله وجود دارد که باید دنبال کنید:

شرایط تحصیل در استانبول

جستجوی مدرک و دانشگاه مناسب را شروع کنید

تحصیلات عالی در ترکیه تفاوت چندانی با آنچه در سیستم اتحادیه اروپا بولونیا پیدا خواهید کرد ندارد. همچنین می توان در 3 سطح در دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل داد : لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکتری.

صرف نظر از نوع مدرک تحصیلی شما ، می توانید ادامه تحصیل را در یکی از 104 دانشگاه دولتی و 62 واحد خصوصی ترکیه داشته باشید. دو دانشگاه ترکیه طبق رتبه بندی مراکز معتبر در 400 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. برخی از دانشگاه هایی که برنامه های آموزشی با زبان انگلیسی ارائه می دهند عبارتند از :

در مورد شرایط ورود اطلاعات کسب کنید

اگر هدف نهایی شما تحصیل در ترکیه می باشد ، مرحله بعدی کسب اطلاعات در مورد شرایط تحصیل می باشد. شما همیشه باید الزامات دقیق را در وب سایت های رسمی بررسی کنید.

  • اگر قصد دریافت مدرک لیسانس در ترکیه را دارید ، باید از دبیرستان فارغ التحصیل شوید یا در حال فارغ التحصیلی باشید. اسناد بعدی که باید در لیست شما باشد عبارتند از :

فرم درخواست

دیپلم دبیرستان ( یا مقاله ای که گواهی شما را در مورد فارغ التحصیلی تضمین می کند)

متن سوابق

نمره مهارت زبان (مانند تافل)

نامه تشویق

اثبات پرداخت هزینه درخواست (35 تا 300 دلار)

گواهی ای مبنی بر اینکه شما یک آزمون خروج از دوره متوسطه را داشته باشید (مثلاً SAT 1 ، لیسانس بین المللی ، کارشناسی ارشد ملی و غیره)

نامه ای که تضمین می کند شما بودجه مالی برای حمایت از خود در طی تحصیلات را داشته باشید.

آخرین مهلت ارسال مدارک درخواست شما قبل از اول مرداد است.

دانشگاه مرکزی استانبول
  • اگر می خواهید مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری را از ترکیه داشته باشید ، باید الزامات خاص را در هر وب سایت بررسی کنید ، اما مطمئناً می توانید انتظار برخی موارد زیر را داشته باشید :

فرم درخواست

دیپلم لیسانس یا کارشناسی ارشد

بیانیه هدف (ارائه پروژه و انگیزه خود)

CV به روز شده

نامه های مرجع اساتید و کارفرمایان

متن سوابق

نمرات آزمون کارشناسی ارشد (بسته به برنامه: GRE یا GMAT)

نمره مهارت زبان (TOEFL یا آزمون تسلط به زبان در هنگام ورود)

امتحانات کتبی و / یا مصاحبه

نامه ای که تضمین می کند شما بودجه مالی برای حمایت از خود در طی تحصیلات را دارید.

برای برنامه های تحصیلات تکمیلی معمولاً دو مهلت وجود دارد :

برای ترم پاییز : پایان ماه مهر

برای ترم بهار : پایان ماه دسامبر

درخواست دهید و منتظر پاسخ پذیرش دانشگاه باشید.

ادامه تحصیل در شهر استانبول

پس از تهیه کلیه مدارک خود می توانید درخواست خود را ارسال کنید. توجه داشته باشید که حتی در صورت درخواست آنلاین ، مجبور خواهید بود که مدارک را از طریق پست قبل از مهلت ارسال کنید. همچنین در صورت داشتن امتحان ورودی یا مصاحبه ، برای شرکت در آن ها باید به ترکیه سفر کنید.

اگر نکات گفته شده را رعایت کرده باشید ، کافی است کمی صبر کنید.

اگر متقاضی لیسانس هستید اواسط ماه آگوست و اگر متقاضی دریافت مدرک دانشگاهی یا دکتری هستید اواسط سپتامبر می توانید انتظار دریافت پاسخ از طرف دانشگاه ها باشید.

همچنین در مراحل بعدی باید برای مشخص کردن محل تحصیل خود یا پرداخت شهریه و یا در خواست ویزای دانشجویی به سفارت یا کنسولگری ترکیه مراجعه کنید.

ترکیه بهتر از گذشته می تواند آرزوی تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی را برای شما برآورده کند چرا که در سال های اخیر با افزایش امکانات تحصیلی و حتی رفاهی برای دانشجویان توانسته است گام بزرگی در جذب دانشجو از سراسر جهان بردارد به طوری که حتی از کشورهایی که دانشگاه های معتبری دارند هم دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه دیده می شود.

پیوند کوتاه: http://bit.ly/31XPoHq

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید