غذاهای خیابانی گرجستان

0
1596

غذاهای خیابانی گرجستان , غذاهای محلی و خیابانی تفلیس در میان گردشگران طرفداران زیادی دارد که توریست ها در رستوران های کوچک و کافه های تفلیس میتوانند آن هارا امتحان کنند که برای مسافرانی که میخواهند پول زیادی به غذا ندهند بسیار مناسب است. ما در این مقاله چند غذای ارزان به شما معرفی میکنیم که با صرف هزینه اندک میتوانید آن هارا میل کنید.

غذاهای خیابانی گرجستان

پوری:

این غذا با نان سر میشود و ترکیب اصلی آن نان و خمیر است که یکی از منحصر به فرد ترین غذای خیابانی به شمار میرود که بر روی تنور طبخ میشود که قیمت آن دو تا چهار لاری است.

آجارولی:

این نوع غذا از دسته ی خاچاپوری است و طعم آن بسیار لذیذ و میان مردم گرجستان نیز طرفداران زیادی دارد که بیشتر در خیابان های باتومی سرو میشود این غذا خمیری به شکل قایق کوچ است که در وسط آن زرده ی تخم مرغ قرار میدهند و آن را با خمیر های نان مخلوط میکنند که قیمت آن بین سه تا پنج لاری است.

محبوب ترین غذاهای گرجستان

ایمرولی:

این نوع غذا نیز از دسته ی خاچاپوری میباشد و در بین غذاهای خیابانی بسیار پرطرفدار است که با نان به صورت گرد سرو میشود و مواد تشکیل دهنده ی آن خمیر آرد تخم مرغ و پنیر است که بسیار طعم لذیذی دارد و قیمت آن سه تا پنج لاری است.

نادوگی:

این غذا یک ساندویچ کوچک پیچیده شده است که با استفاده از محصولات لبنی سرو میشود که ترکیبی پنیر و نعنا را در لایه های نازک میپیچند این غذا یکی از لذیذ ترین غذاهای خیابانی گرجستان است که در میان گردشگرانی که با تور گرجستان به این کشور سفر میکنند نیز طرفداران بسیاری دارد قیمت این غذا بین سه تا شش لاری میباشد.

لوبیانی:

لوبیانی نوعی غذای خیابانی است که درون آن با لوبیا پر میشود و همیشه گرم سرو میشود این غذا نیز طرفداران زیادی میان گردشگرانی که با تور لحظه آخری گرجستان به این کشور می آیند دارد و طعم آن فراموش نشدنی است پیشنهاد میکنیم حتما این غذا را یک بار امتحان کنید قیمت لوبیانی بین سه تا هفت لاری میباشد.

سیب زمینی با سس آلو ترش:

این غذا مخلوطی از سیب زمینی سرخ شده با سس آلو ترش میباشد که کمی شور است اما چون با سس آلو ترش مخلوط میشود طعم بسیار لذیذ و فراموش نشدنی پیدا میکند پیشنهاد ما به شما این است که حتما یک بار این غذا را امتحان کنید مطمئن باشید که از طعم لذیذ آن سیر نخواهید شد قیمت این غذا بین سه تا پنج لاری میباشد.

نان ادویه:

از نان های مخصوص گرجستان است که با دارچین و کشمش سرود میشود و همانند نان های دیگر گرجی طبخ میشود بیشتر نانوایی های شهر تفلیس این نان هارا در ویترین مغازه به نمایش میگذارند که میتوانید به نانوایی ها مراجعه کنید و آن را خریداری کنید و قیمت آن بین دو تا پنج لاری است.

نان ذرت:

نوعی نان است که به آن شویشتاری نیز میگویند که بیشتر در منطقه سوانتی گرجستان یافت میشود این نان ها با استفاده از پنیر و ذرت طبخ میشود و آن هارا روی تنور میپزند که طعم آن بسیار لذیذ و فراموش نشدنی است و قیمت آن بین دو تا شش لاری است.

ناجوقی:

این عذا ترکیبی از پنیر و نعنا تازه است که باید برای صبحانه آن را میل کرد طعم این غذا بسیار دلچسب است و نظر شمارا جلب خواهد کرد قیمت این غذا بین دو تا چهار لاری میباشد.

غذاهای خوشمزه خیابانی در گرجستان

جونجولی:

این غذا یک پیش غذای گرجی است که در کافه های خیابانی طبخ میشود که طعم آن شبیه به زیتون شور است این غذا در بیشتر جاهای گرجستان یافت میشود و قیمت آن بین سه تا هفت لاری است.

کیتریس دا پامدویس:

یک پیش غذای گرجی است که با خیار گوجه فرنگی و گردو درست میشود که بیشتر شبیه به پیش غذا های یونانی است این غذا در کافه و رستوران های خیابانی شهر تفلیس یافت میشود و طعم بسیار عالی دارد و قیمت آن بین دو تا چهار لاری متغیر است.

تولما:

این غذا در بسیاری از کشور ها مانند ارمنستان و ترکیه یافت میشود که مخلوطی از برنج و گوشت است که لای ورق هایی از برگ انگور پیچیده میشود و قیمت آن بین چهار تا شش لاری است.

چیکتمی:

چیکتمی سوپی است که با استفاده از مرغ سرو میشود و طعم بسیار لذیذی دارد و اگر سرکه به آن اضافه شود طعم غذا را تند تر میکند. قیمت این سوپ بین پنج تا هفت لاری متغیر است.

سالات الیوی:

یک پیش غذای خوشمزه مشترک بین گرجستان و روسیه است که که شامل مرغ و سیب زمینی است که باید به آن سس مایونز اضافه کنید و آن را میل کنید این غذا در بیشتر کافه های خیابانی گرجستان یافت میشود و همینطور در میان شهروندان گرجستان طرفداران زیادی دارد. قیمت این غذا بین چهار تا شش لاری میباشد

رولت گردو و بادمجان:

این غذا نیز یکی از پیش غذاهای معروف گرجی است. نحوه سرو این غذا به این شکل است که بادمجان را سرخ میکنند و سپس به آن پودر گردو و ادویه جات اضافه میکنند و آن را به صورت رول میپیچند که قیمت آن چهار لاری میباشد.

ماتسونی:

این غذا بیشتر برای وعده صبحانه مناسب میباشد تهیه این غذا به این صورت است که ماست تخمیر شده را به اضافه ی گردو و کمی نعنا درون کاسه میریزند و به دست مشتری ها میدهند که قیمت آن بین سه تا پنج لاری متغیر است.

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2k6VWyt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید