فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو

0
2062

باکو پایتخت کشور آذربایجان است و همچنین بزرگترین شهر قفقاز به حساب می آید،اغلب گردشگران ایرانی به خاطر زیبایی های باکو علاقه مند هستند تا به این شهر سفر کنند و از بودن در این شهر لذت ببرند، جالب است بدانید پرواز مستقیم از اکثر شهر های ایران به مقصد فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو وجود دارد،اگر قصد سفر به باکو را دارید برای آشنایی بیشتر با فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو حتما این مطلب را بخوانید.

  • تاریخچه فرودگاه بین المللی حیدر علی اف | Heydar Aliyev International Airport

این فرودگاه جز پنج فرودگاه بین المللی کشور آذربایجان است که سالانه حدود یک میلیون مسافر را جابجا میکند،نام این فرودگاه تا سال 2004 میلادی بینا خوانده میشد و سپس به نام رئیس جمهور کشور آذربایجان آقای حیدر علی اف تغییر نام داد،جالب است بدانید این فرودگاه به عنوان پرتردد ترین فرودگاه منطقه قفقاز نیز شناخته میشود.

فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو
فرودگاه بین المللی حیدر علی اف
  • آشنایی بیشتر با فرودگاه بین المللی حیدر علی اف:

این فرودگاه به عنوان یک ورودی ارتباطی بیسار مهم پرواز های زیادی را از سراسر نقاط جهان از جمله کشور عزیزمان ایران است، بهتر است برای سفر با تور آذربایجان به این شهر این فرودگاه را به عنوان مقصد انتخاب نمایید زیرا این فرودگاه برای پاسخگویی به نیاز های تمام مسافران بسیار مناسب است و در این راه قدم برمیدارد.

این فرودگاه به عنوان اصلی ترین شاه راه های ارتباطی میان منطقه قفقاز و کشور های اطراف آذربایجان به حساب می آید و به همین دلیل بسیاری از پرواز های  بین المللی مسافری،باربری و بازرگانی که دارای مسافت های طولانی هستند برنامه مسیر خودرا به گونه ای تنظیم میکنند که از مسیر های هوایی منتهی به این فرودگاه گذر کنند.

فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو
فرودگاه بین المللی باکو
  • ایرلاین های ایرانی که به این فرودگاه پرواز دارند:

از بین ایرلاین های ایرانی که به این فرودگاه پرواز دارند میتوان هواپیمایی آتا،هواپیمایی ماهان،ایران ایر و ایران ایر کارگو را نام برد. این ایر لاین ها از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و فرودگاه بین المللی تبریز به مقصد باکو در حال پرواز هستند.

  • ترمینال های فرودگاه بین المللی حیدر علی اف:

این فرودگاه دارای دو ترمینال مخصوص مسافربری است که پرواز های داخلی و خارجی در آن صورت میگیرد و همچنین دو ترمینال مخصوص باربری است.

ترمینال شماره یک فرودگاه در محیطی به مساحت شصت و پنج هزار متر مربع ساخته شده است که پذیرای شش میلیون مسافر از سراسر جهان در سال است،ترمینال شماره دو نیز فقط به پرواز های داخلی اختصاص داده شده است.

ترمینال های باربری فرودگاه نیز در سال 2005 فعالیت خود را آغاز کرده اند،این ترمینال ها به خاطر امکانات پیشرفته ای که دارند به عنوان یکی از پیشرفته ترین ترمینال های باربری در منطقه قفقاز شناخته میشوند.

فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو
فرودگاه بین المللی باکو

 

  • طراحی منحصر به فرد این فرودگاه:

اگر میخواهید با تور لحظه آخری آذربایجان به شهر باکو سفر کنید طراحی منحصر به فرد فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو شمارا حیرت زده خواهد کرد،باید بگوییم که این فرودگاه با استفاده عناصر چوبی به شکل کلاه مردان اروپایی ساخته شده است که بسیار زیبا است.

tarahi-forodgah-baku2
طراحی منحصر به فرد فرودگاه حیدر علی اف
  • موقعیت جغرافیایی:

این فرودگاه در 25 کیلومتری شمال شرقی شهر باکو قرار گرفته و از طریق دو بزرگراه با مسیر های شهری در ارتباط است.

  • حمل و نقل عمومی در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو:

در سفر با تور آذربایجان به شهر باکو،وقتی که میخواهید از فرودگاه خودرا به مرکز شهر برسانید میتوانید از این وسایل نقلیه استفاده کنید:

تاکسی:

در محیط فرودگاه تاکسی های مخصوص فرودگاه برای جابجایی مسافران مستقر هستند،لازم به ذکر است که این تاکسی ها مجهز به تاکسی متر نیستند و پس از اعلام مسیر باید سر مبلغ کرایه با راننده به توافق برسید.

مترو:

اگر مایلید با مترو به مرکز شهر بروید میتوانید به اولین ایستگاه مترو یعنی کوراوغلو بروید و پس از گذراندن 4 الی 6 ایستگاه به مرکز شهر برسید.

مینی بوس:

مینی بوس های شرکت اکپرس 116 در محوطه فرودگاه مستقر هستند که میتوانید با آن ها خودرا به مرکز شهر برسانید.

اتوبوس:

اتوبوس های مخصوص مسافران در خارج از ساختمان اصلی فرودگاه و در نزدیکی پارکینگ عمومی مستقر هستند که میتوانید با آن ها خودرا به مرکز شهر برسید.

hamlonaghl-omomi-heydaraliyev-edit

  • اطلاعات فرودگاه بین المللی حیدر علی اف:

نام فرودگاه:Baku International Airport

کد ایکائو:UBBB

کد یاتا:GYD

نوع فرودگاه:عمومی

ارتفاع فرودگاه از سطح دریا: سه متر

ترمینال ها: دو ترمینال مسافربری و دو ترمینال باربری

بخوانید: سوغات شهر باکو

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2ypxuT2

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید