لباس سنتی زنان ارمنستان چه نام دارد؟

0
7243

در لباس سنتی ارمنستان چندین رنگ متمایز به به کار رفته که طبق نظر فیلسوف ارمنی این رنگ ها دارای معانی خاصی است و اوضاع سیاسی و اجتماعی ارمنستان را نشان میدهد. بارها برای خیلی از گردشگران تور ارمنستان این سوال پیش آمده لباس سنتی زنان ارمنستان چه نام دارد؟ در این مطلب قصد داریم به بررسی این سوال بپردازیم پس ما را همراهی کنید.

نام لباس سنتی زنان ارمنستان

نام لباس سنتی زنان ارمنستان داراز است که شبیه لباس های سنتی کشور ایران است، این لباس بسیار بلند است و دور آن زردوزی شده است، زنان ارمنی با پوشیدن این لباس یک روسری رنگ شاد نیز به سر میکنند با سفر به ارمنستان پایتخت ارامنه جهان اطلاعات بیشتری در باره لباس سنتی زنان ارمنی کسب خواهید کرد. همچنین ارمنی هایی در سراسر ایران وجود دارند که لباس سنتی مخصوص خودشان را دارند در ادامه به معرفی نام لباس سنتی زنان ارمنستان که اکنون ساکن شهر های ایران هستند نیز خواهیم پرداخت.

lebas-sonati-armenia_asli
لباس سنتی زنان ارمنستان چه نام دارد؟
  • لباس سنتی زنان ارمنی منطقه فریدن:

پوشش زنان ارمنی در منطقه فریدن در تمام روستا ها دارای یک شکل است این لباس لباسی است که زنان ارمنی در زمان مهاجرتشان به ایران آن را به تن داشته اند. زنان ارمنی این منطقه پیراهن چین دار با رنگ های شاد و پیش بند به تن میکنند و موهایشان را در یک یا دو رشته می بافند.

  • لباس سنتی زنان ارمنی شهر چهار محال و بختیاری:

لباس سنتی زنان ارمنی چهار محال و بختیاری مینتان نام دارد،مینتان لباسی جلوباز،آستردار و یقه هفت است و بلندی آن نزدیک مچ پا میرسد و دارای چاک های بلند در دو طرف پهلو است، پوشش سر زنان ارمنی این شهر نیز شوشداک نام دارد

  • لباس سنتی زنان ارمنی جلفا:

لباس های سنتی زنان ارمنی جلفا از پارچه های زری و گران دوخته میشوند اما انتخاب جنس پارچه و تزیینات بستگی به سلیقه شخص دارد که این لباس ها را با عنوان تالاگا میشناسند، تالاگا تن پوشی بلند و جلو باز با یقه V شکل است که معمولا آستین های آن بلند تر از حد معمول دوخته میشود

نام لباس سنتی زنان ارمنستان

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2kbw191

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید