هزینه های سفر به ارمنستان

0
2154
هزینه های سفر به ارمنستان

یکی از ویژگی های خوب سفر به کشور ارمنستان قیمت های مناسب آن است که در این مقاله به معرفی هزینه های سفر به ارمنستان خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

هزینه انتخاب تور ارمنستان:

معمولا تور های ارمنستان به مدت سه شب و چهار روز است که قیمت های آن بستگی به آژانس هواپیمایی و نوع هتل دارد که هزینا های از پانصد هزار تا دومیلیون تومان متغیر است معمولا قیمت تور ارمنستان به صورت زمینی از پانصد هزار تومان و تور هوایی ارمنستان از یک میلیون تومان شروع میشود.

میدان جمهوری ارمنستان

هزینه پرواز به ارمنستان:

برای تهیه بلیط هواپیمای مستقیم تهران به ایروان باید بین چهارصد و پنجاه تا هفتصد و پنجاه هزار تومان هزینه کنیم.

هزینه حمل و نقل در ارمنستان:

مترو: استفاده از مترو در سفر با تور ارمنستان به این کشور، ارزان ترین و سریعترین راه برای جابجایی در سطح شهر به حساب می آید. قیمت مترو ایروان تقریبا با قیمت مترو ایران یکسان است و بلیط تک سفره آن صد درام یعنی هشتصد تومان است.

اتوبوس:یکی دیگر از ارزان ترین راه های جابجایی در ایروان استفاده از اتوبوس است. در این شهر دو نوع اتوبوس وجود دارد اتوبوس های معمولی و برقی،قیمت بلیط اتوبوس های معمولی صد درام و اتوبوس های برقی پنجاه درام میباشد در ایروان سیستم خزید وفروش بلیط اتوبوس وجود ندارد و شما بعد از پیاده شدن باید هزینه را به صورت نقدی به راننده پرداخت کنید.

تاکسی ها:برای جابجایی به وسیله تاکسی،تاکسی های زرد رنگ در سطح شهر را انتخاب کنید آن ها کرایه تاکسی را بر حسب تاکسی متر از شما دریافت میکنند.

حمل و نقل عمومی در ارمنستان

مینی بوس در ارمنستان:

بیش از هزار خط مینی بوس برای جابجایی در شهر ایروان وجود دارد که میتوانید از آن ها برای دسترسی به بیرون از شهر و شهر های اطراف نیز استفاده کنید قیمت مینی بوس ارزان و برای هر مسیر از شما صد درام دریافت خواهد کرد. سعی کنید موقع غروب آفتاب از مینی بوس ها استفاده نکنید زیرا بسیار شلوغ است و باید کل مسیر را سر پا بایستید.

هزینه اقامت در ارمنستان:

اگر در سفر با تور ارمنستان به این کشور دنبال جای ارزان هستید مهمان سرا ها و هاستل ها بهترین گزینه برای شما هستند به طور متوسط هزینه هاستل ها برای یک شب اقامت بین هزار و پانصد تا شش هزار درام است یعنی حدود دوازده هزار تا چهل و هشت هزار تومان لازم به ذکر است که هاستل هایی با امکانات بیشتر در ایروان وجود دارد که قیمت آن ها به مراتب بیشتر است.

هزینه هتل ها:

هتل های سه ستاره برای یک شب اقامت از پنج هزار تا شصت هزار درام یعنی معادل چهل هزار تا چهار وصد و هفتاد و پنج هزار تومان.

هتل های چهار ستاره برای یک شب اقامت از بیست هزار تا دویست هزار درام یعنی معادل  شصت هزار تا یک میلیون و پانصد هزار تومان.

هتل های پنج ستاره برای یک شب اقامت از سی هزار تا یک میلیون و پانصد هزار درام یعنی معادل دویست و چهل هزار تا یک میلیون و دویست هزار تومان.

هزینه اقامت در آپارتمان ها از شبی ده هزار تا چهل هزار درام متغیر میباشد و بستگی به متراژ آپارتمان،تعداد اتاق ها و فاصله اش با مرکز شهر دارد.

اقامت در اقامتگاه های لوکس ارمنستان

هزینه خورد و خوراک در ارمنستان:

هزینه یک وعده غذا در رستوران های ارزان قیمت حدود دو هزار تا چهار هزار درام است.

هزینه یک وعده غذا در رستوران های سطح متوسط حدود بین هشت هزار تا سیزده هزار درام است.

هزینه یک وعده غذا در رستوران های لوکس تا صد هزار درام متغیر است و همچنین میل نمودن یک وعده غذا در فست فود ها از هزار و پانصد تا سه هزار درام هزینه در بر دارد.

هزینه تفریح در ارمنستان:

هزینه های برخی از جاذبه های گردشگری ارمنستان به این صورت است:

پارک آبی معروف ایروان که آکواتک نام دارد حدود چهار تا هشت هزار درام برای هر نفر هزینه دارد، موزه های معروف ارمنستان که موزه تاریخ و موزه خط نام دارند حدود هزار درام هزینه در بر دارد.

هزینه مکالمه در ارمنستان:

برای مکالمه ارزان تر و با صرفه تر در کشور ارمنستان بهتر است سیم کارت های اپراتور ارمنستان استفاده کنید  که هزینه آن هزار درام است که میتوانید از فروشگاه ها تهیه کنید، اپراتور های ارمنی قیمت های مختلفی دارند اما میتوان گفت یک دقیقه مکالمه در ارمنستان حدود بیست و یک درام هزینه دارد.

سخن آخر: با خواندن این مقاله میتوانید راجع به هزینه های سفر به ارمنستان اطلاعات بیشتری به دست آورید.

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2rVkTR6

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید