هزینه های سفر به باکو

0
1491

باکو در همسایگی کشور ما قرار دارد و هزینه های آن نسبتا ارزان و با کشور ارمنستان یکسان است، در این مقاله ما به معرفی انواع هزینه های سفر به باکو  خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

هزینه رزرو تور آذربایجان:

انتخاب تور آذربایجان مناسب دارای اهمیت بسیار است و هزینه های آن بستگی به نوع آژانس هواپیمایی دارد معمولا مدت زمان تور آذربایجان دو شب، سه شب و چهار شب است که متوسط قیمت آن از ششصد هزار تومان تا چهار میلیون تومان و بستگی به هتلی که انتخاب میکنید متغیر است.

روش های سفر به باکو و هزینه های آن:

سفر به باکو روش های مختلفی وجود دارد که انتخاب آن بستگی به مسافر دارد هرکدام از این روش ها دارای معایب و مزایا هستند آسان ترین نوع آن سفر با تور آذربایجان به این کشور است در این روش شما فقط پول را پرداخت میکنید و بقیه کار ها توسط آژانس هواپیمایی انجام میشود.

هزینه های سفر به باکو
سفر به باکو

دو روش سفر به باکو:

روش اول سفر به وسیله تور است که هم زمینی دارد و هم هوایی، اگر  میخواهید با تور سفر کنید هزینه های آن بسته اینکه چند شب میخواهید در آن جا اقامت کنید متغیر خواهد بود مثلا اگر چهار شب در باکو اقامت کنید و از راه هوایی سفر کرده باشید تقریبا بین یک تا چهار میلیون باید پرداخت کنید و اگر چهار شب در باکو اقامت کنید و از راه زمینی سفر کرده باشید باید بین ششصد هزار تا دو میلیون تومان پرداخت کنید برای این که در هزینه هایتان صرفه جویی کنید بهتر است تور لحظه آخری آذربایجان را انتخاب کنید

روش دوم سفر به صورت شخصی است که در این روش چهار راه دارید: سفر با هواپیما،قطار، اتوبوس و ماشین شخصی خودتان.

سفر با هواپیما: اگر بخواهید با هواپیما مستقیما از تهران به باکو بروید باید مبلغی حدود ششصد تا یک میلیون تومان هزینه کنید.

سفر با قطار: اگر میخواهید با قطار به باکو سفر کنید باید اول به مرز آستارا آذربایجان بروید و سوار قطار باکو شوید که تقریبا پنجاه هزار تومان هزینه دارد.

سفر با اتوبوس: اتوبوس هایی در ترمینال غرب مستقر هستند که مستقیما به باکو میروند و هزینه آن صد و پنجاه هزار تومان است.

سفر با ماشین شخصی خودتان:برای سفر با شخصی خودتان باید حتما گواهینامه بین المللی داشته باشید همچنین ماشینتان باید دارای پلاک بین المللی باشد که تقریبا تمام هزینه های آن دویست و هفتاد هزار تومان است.

هزینه اقامت در باکو:

برای اقامت در باکو نیز راه های مختلفی وجود دارد اعم از اجاره هاستل، آپارتمان و هتل که هزینه های آن با یکدیگر متفاوت است.

هزینه هاستل ها: هاستل ها خوابگاه های مشترکی هستند که در اختیار مسافران قرار میگیرند که هزینه هاستل ها در باکو بسته به نوع هاستل از ده تا صد و پنجاه منات متغیر است امنیت هاستل های باکو بسیار مناسب است اما اگر احساس میکنید اقامت در هاستل برایتان مناسب نیست گزینه بعدی اجاره آپارتمان است.

هزینه های سفر به باکو
هزینه اقامت در باکو

هزینه اجاره آپارتمان:

آپارتمان های باکو دارای دو درجه کیفی هستند درجه اول آپارتمان های کم کیفیت و ارزان که اقامت در این نوع آپارتمان ها برای هرشب بین سی تا پنجاه دلار متعیر است. درجه دوم آپارتمان های با کیفیت خوب هستند که امکاناتی نظیر آشپزخانه مجهز و اینترنت بی سیم دارد و بسیار تمیز هستند و همینطور دارای امنیت خوبی هستند که هزینه اقامت در آن برای هرشب از نود تا سیصد دلار متغیر است.

هزینه رزرو هتل:

هتل های مطمئن و نسبتا خوب سه ستاره در باکو از حدود پنجاه دلار برای هرشب میباشد. اقامت در هتل های چهار ستاره از صد تا دویست دلار برای هرشب و اقامت در هتل های پنج ستاره تاپ دویست و پنجاه تا سیصد دلار برای هرشب هزینه در بر دارد که هزینه هتل از مهمترین هزینه های سفر به باکو است.

هزینه های حمل و نقل در باکو:

برای جابجایی در شهر باکو راه های مختلفی وجود دارد که هزینه های آن با یکدیگر متفاوت است:

اتوبوس: هزینه جابجایی به وسیله اتوبوس در باکو بیست قپیک هزینه دارد که میتوانید به دوروش کارت الکترونیکی و نقدی پرداخت کنید.

تاکسی:حداقل هزینه کرایه تاکسی ها برای مسیر های کم از پنج منات یعنی معادل یازده هزار تومان شروع میشود.برای مسیر های طولانی بهتر است از تاکسی 189 باکو استفاده کنید که برای چهار کیلومتر تقریبا پنج منات و برای هر کیلومتر بیشتر پنجاه قپیک از شما دریافت میکند.

مترو: هزینه مترو بیست قپیک است و به وسیله آن میتوانید به نقاط بیرونی شهر باکو نیز سفر کنید که هزینه آن را باید با کارت های مخصوص مترو که باکی کارت نام دارد پرداخت کنید.

hamlo-naghl-baku-tourbato
هزینه حمل و نقل در باکو

هزینه غذا و خوراک در باکو:

هزینه غذا در رستوران های ارزان قیمت بین پنج تا دوازده منات

در رستوران های با قیمت متوسط حدود سی تا پنجاه منات

در رستوران لوکس و گران قیمت از پنجاه منات تا دویست منات

همچنین در فست های زنجیره ای مانند مک دونالد حدود پنج تا هشت منات

هزینه های تفریح در باکو:

هزینه های جاذبه ها و اماکن دیدنی شهر باکو به شرح زیر است

بازید از کاخ شیروانشاه دو منات

بازدید از یانار داغ دو منات

رفتن به حمام ملی بیست منات

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2kamj6N

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید