چرا میزبانی جام جهانی به روسیه رسید

0
1863

چرا میزبانی جام جهانی به روسیه رسید

چرا میزبانی جام جهانی به روسیه رسید , در سال ۲۰۱۸ بیست و یکمین  دوره جام جهانی فوتبال برگزار میشود که که از تاریخ ۱۴ ژوئن تا ۱۵ ژانویه در کشور روسیه برگزار خواهد شد که در قرعه کشی سال ۲۰۱۰ میان چندین کشور روسیه برنده اعلام شد و حق امتیاز برگزاری این مسابقات  به کشور روسیه اهدا شد لازم به ذکر است که این اولین مسابقات جام جهانی است که در این کشور برگزار خواهد شد مجموع بازی های این تورنمنت  شامل ۶۴ بازی خواهد بود که  که در یازده شهر و دوازده ورزشگاه روسیه برگزار خواهد شد همچنین فینال این مسابقات نیز در تاریخ ۱۵ ژانویه و در استادیوم لوژنیکی شهر مسکو برگزار میشود و قهرمان مسابقه به جام کنفدراسیون سال ۲۰۲۱ صعود خواهد کرد.

چرا میزبانی جام جهانی به روسیه رسید

اسامی تیم هایی که تا کنون به جام جهانی 2018 روسیه صعود کرده اند:

آسیا:ایران،عربستان سعودی،کره جنوبی و ژاپن

اروپا:روسیه،بلژیک،انگلیس،آلمان

آمریکای جنوبی:برزیل

آمریکای شمالی و مرکزی:مکزیک

شهر های میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ به این شرح است:

مسکو:

بناهای تاریخی و منحصر به فرد مسکو این شهر را به یکی از زیبا ترین شهر های دنیا تبدیل نموده است که قطعا تماشای فوتبال در استادیوم های این شهر برای ببینندگان مسابقات بسیار لذت بخش و پرهیجان خواهد بود، دو استادیوم زیبا و بسیار مدرن این شهر به نام های لوژنیکی و اسپارتاک میزبان مسابقات افتتاحیه،نیمه نهایی و فینال مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ خواهند بود.

سن پترزبورگ:

سن پترزیورگ بزرگترین شهر روسیه بعد از مسکو است که این شهر نیز مانند مسکو پر از جاذبه و زیبایی است و قطعا تماشای فوتبال در این شهر نیز هیجان خاص خودش را دارد استادیوم krestovsky  کرستووسکای  میزبان این دوره مسابقات جام جهانی خواهد بود.

چرا میزبانی جام جهانی به روسیه رسید

کازان:

شهر کازان دارای قدمت بیشتر از هزار سال است و مسلمان ترین شهر روسیه است و شما میتوانید در این شهر کلیسا ها و مساجد را به راحتی پیدا کنید، تماشای فوتبال نیز در این شهر خالی از لطف نخواهد بود استادیوم های این شهر که به عنوان میزبان معرفی شده اند عبارتند از: کازن آرنا که به باشگاه روبین شهر کازان تعلق دارد و در طول مسابقات جام جهانی تعداد دو بازی در این استادیوم انجام خواهد شد.

سامارا:

این شهر یکی از جذاب ترین شهر های روسیه است و یکی از پر قدرت شهر های روسیه در زمینه تجارت است و اهمیت آن بسیار زیاد است، استادیوم معروف این شهر سامارا آرنا نام دارد که میزبان چندین مسابقه جام جهانی خواهد بود.

سارانسک:

در این شهر میتوانید آثار بسیار زیادی از اسطوره و نامداران کشور روسیه را مشاهده کنید و یکی از تاریخی ترین شهر های روسیه میباشد، استادیوم این موردوویا آرنا نام دارد که میزبان چندین بازی در مسابقات جام جهانی خواهد بود.

یکاترینبورگ:

این شهر در فهرست دوازده شهر ایده آل جهان در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است بنابراین تماشای فوتبال در این شهر میتواند بسیار هیجان انگیز باشد استادیوم این شهر یکاترینبورگ آرنا نام دارد که میزبان مسابقات جام جهانی خواهد بود.

روستوف نادونو:

این شهر یکی از زیباترین شهر های بندری روسیه میباشد و همینطور از جذاب ترین شهر روسیه است که تماشای فوتبال در این شهر بسیار لذت بخش خواهد بود، استادیوم این شهر روستوف آرنا نام دارد که در طول دوره مسابقات جام جهانی فوتبال میزبان چندین مسابقه میباشد.

ولگوگراد:

این شهر یکی از شهرهای پر تنش روسیه میباشد که در جنگ جهانی نقش مهمی داشته است در این شهر استادیوم ورزشی ولگوگراد آرنا میزبان مسابقات جام جهانی خواهد بود.

نیژنی نووگورود:

این شهر بیشترین آثار تاریخی کشور روسیه را در خود جای داده است که بازدید از آن ها خالی از لطف نخواهد بود ورزشگاه این شهر  نیژنی نووگورود نام دارد که میزبان چند بازی جام جهانی خواهد بود.

سوچی:

این شهر در سواحل دریای سیاه قرار دارد و به عنوان پایتخت سفر تابستانی کشور روسیه شناخته میشود که میزبان المپیک زمستانی سال 2014 نیز بوده است، در این شهر استادیوم مخصوص المپیک که fisht نام دارد برای برخی مسابقات جام جهانی آماده است.

کالینینگراد:

منطقه کالینگراد یکی از شهر های میزبان جام جهانی است و استادیوم کالینینگراد میزبان برخی از مسابقات جام جهانی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید