کار هایی که نباید در دبی انجام دهید

0
2259

دبی یکی از بزرگترین شهر های کشور امارات متحده عربی است که در همسایگی ایران قرار گرفته است،دبی نیز مانند شهر ها و کشور های دیگر دارای قوانین خاصی است که هر توریستی باید آن ها رعایت کند، انجام برخی از کارها در دبی ممنوع بوده و ممکن است برایتان دردسر درست کند در این مطلب قصد داریم شما را در مورد موضوع کار هایی که نباید در دبی انجام دهید راهنمایی کنیم پس با تورباتو همراه باشید.

از حمل هرگونه مواد مخدر خودداری کنید:

حمل و استعمال هرگونه مواد مخدر در دبی کاملا غیر قانونی و جرم است و عواقب بسیار سنگینی را به همراه دارد وحتی مقدار بسیار کم آن باعث زندانی شدن فرد مجرم میشود.استعمال یا حمل مواد مخدر میتواند فرد مجرم را به چهار سال یا بیشتر محکوم به زندانی شدن کند توجه داشته باشید هرگونه خرید یا فروش مواد مخدر در دبی محکوم شدن به حبس ابد را به دنبال دارد بنابراین قوانین مربوط به مواد مخدر را در دبی کاملا جدی بگیرید.

از حمل و استفاده دارو ها و قرص های ممنوعه خودداری کنید:

همراه داشتن برخی از قرص ها و دارو ها در دبی  ممنوع است و فرد حمل کننده به شدت مجازات میشود، انواع دارو های ممنوعه در دبی عبارتند از: دارو های روان گردان، کدئین دار، مورفین دار و غیره حتما توجه داشته باشید که اگر از دارو های خاصی استفاده میکنید حتما نسخه تجویز داروی مورد نظر توسط پزشک را همراه خود داشته باشید تا در سفر مشکلی برایتان پیش نیاید.

شرب خمر در مکان های عمومی ممنوع است:

خوردن هر گونه مشروبات الکلی در مکان های عمومی در ممنوع است و جرم سنگینی دارد و همچنین شرب خمر برای افراد زیر ۲۱ سال در دبی ممنوع است و طبعیت نکردن از آن زندانی دارد.

در ماه مبارک رمضان خوردن و آشامیدن در اماکن عمومی ممنوع است:

در طی ماه رمضان در دبی خوردن،نوشیدن و سیگار کشیدن تا قبل از افطار در اماکن عمومی ممنوع است و باعث جریمه شدن فرد میشود کسانی که روزه نیستند میتوانند این فعالیت هارا در حریم خانه خود انجام دهند با این وجود در وقت افطار پذیرایی مفصلی از مردم دبی به عمل می آید.

مراقب لباس پوشیدنتان باشید:

دبی یک شهر مسلمان است لذا زنان باید موهای خودرا بپوشانند و لباس بلند تن کنند. در مکان های عمومی اعم از خیابان ها، مراکز خرید و فروشگاه ها مراجعه کنندگان باید پوشش مناسب داشته باشند و از پوشیدن لباس های کوتاه خودداری کنند دبی این قانون را طی چند سال اخیر وضع کرده است و گردشگران موظف هستند از آن اطاعت کنند. این مورد یکی از موارد کار هایی که نباید در دبی انجام دهید به هیچ وجه!

به هیچ وجه مزاحم خانوم ها نشوید:

در دبی صحبت کردن با یک خانوم غریبه و یا عکس گرفتن از آن جرم سنگینی دارد و همینطور آزار جنسی زنان اشد مجازات را در پی دارد بنابراین از رفتار هایی که باعث اذیت خانوم ها میشود اکیدا خودداری فرمایید.

دست یک دیگر را نگیرید:

در سفر با تور لحظه آخری دبی به این شهر،بغل کردن یا گرفتن دست همسرتان در ملا عام در دبی ممنوع است و خود شهروندان دبی هم این کار را به هیچ وجه انجام نمیدهند زیرا مردمان عرب این کار را بسیار زشت و ناپسند میدانند اگر کسی در ملاعام این کار را انجام  دهد با او برخوردی نمیشود اما در میان مردم فردی بسیار قبیح شناخته میشود.

قسم خوردن ممنوع:

مردم دبی درباره قسم خوردن بسیار حساس هستند و تنها در زمانی که از صحبتشان اطمینان کامل داشته باشند قسم میخورند دیده شده که فردی پشت تلفن قسم نابجا خورده است و به زندان محکوم شده است پس حواستان باشد که قسم الکی نخورید که برایتان گران تمام خواهد شد.

در خیابان نرقصید:

رقصیدن در دبی جرم محسوب نمیشود و در این شهر مراکز رقص و دیسکو های زیادی وجود دارد اما رقصیدن در خیابان ها و در ملا عام جرم سنگینی محسوب میشود و مردمان عرب این کار را نا پسند و تحریک آمیز تلقی میکنند.

از قوانین هتل طبعیت کنید:

اگر با تور دبی به دبی سفر کرده اید،برای اقامت در هتل های دبی باید مدرکی داشته باشید که ثابت کند شما زن و شوهر هستید حتی اقامت یک فرد مجرد در هتل  ممنوع است و فرد مجرد باید از هاستل ها استفاده کند. البته در سال های اخیر این قوانین مقداری کمرنگ شده است اما ماموران در صورت مواجه شدن با این امور ها با فرد مرتکب جرم برخورد خواهند کرد

چک بی محل نکشید:

کشیدن چک بی محل در دبی جرم سنگینی دارد و شما باید پیش از کشیدن چک از موجودی آن اطمینان کامل داشته باشید . در دبی کشیدن چک بی محل و پرداخت نکردن قبض جرم نابخشودنی است و جریمه سنگینی را به دنبال دارد.

فحش دادن و استفاده از الفاظ رکیک ممنوع است:

در دبی استفلده از الفاظ رکیک ممنوع است و میتواند باعث گرفتاری جدی میشود همچنین استفاده از علائم توهین آمیز موجع به زندانی شدن یا اخراج میشود نوع مجازات نیز بر اساس شدت توهین شما محاسبه میشود.

پیوند کوتاه: http://bit.ly/2rXrBGd

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید